Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mini final Karaman'da

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığınca (OBESİD) gerçekleştirilen Mini Voleybol Türkiye Finali Karaman'da başladı.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Okuliçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığınca (OBESİD) gerçekleştirilen Mini Voleybol Türkiye Finali Karaman'da başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karaman Anadolu Öğretmen Lisesi Spor Salonu'nda düzenlenen finallerde, takımların tanıtılmasının ardından ilk müsabakaya geçildi. Finallerin ilk maçında Sarıyer İlköğretim Okulu, Elazığ Doğukent İlköğretim Okulu'nu 2-1 yendi.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Karabıyık, yenilen öğrencileri teselli etmeye çalıştı.

Burada bir konuşma yapan Karabıyık, 2008'de voleybolu geliştirmek amacıyla MEB ile işbirliği içine girdiklerini belirterek, “Bakanlık ile bu protokol imzalandığı günlerde ulusal basında bir yatılı bölge ilköğretim okulunda voleybol oynamaya çalışan çocukların fotoğrafı yer aldı. Çocuklar inşaat tahtalarından oluşan bir voleybol düzeneğiyle oynamaya çalışıyorlardı. Tahtalardan ızgara yapan ve bunu file yerine kullanan çocukların fotoğrafı, bize okullara malzeme göndermemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmış oldu” diye konuştu.

Voleybolu okullarda yaymaya çalışırken yanlarında Aroma firmasını bulduklarını kaydeden Karabıyık, şöyle devam etti:
“Aroma'nın desteğiyle 2 bin okula malzeme gönderdik. Hemen arkasından MEB ile Mini Voleybol Projesi'ni hayata geçirdik. Önceleri 8-9 yaşındaki çocuklar normal voleybol sahalarında 260 gram toplarla voleybol oynamaya çalışıyorlardı. Okullara mini voleybol malzemeleri gönderdik. Bugün de Mini Voleybol Türkiye Finalleri'nin ilkini Karaman'da yapıyoruz.”

Aroma Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Metin Doruk ise (A) Milli Erkek Takımı'nın, Avrupa Şampiyonası Elemeleri 2. Round 1. Turu'nda İtalya gibi bir devi yenmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Doruk, “Bu bize bayan voleybolundaki gelişmenin erkek voleybolunda da devam ettiğini gösteriyor. Çok mutluyuz. Bunu sağlıklı bir gelişme olarak görüyoruz. Mini voleybolla geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz” dedi.
Karaman'daki müsabakalar, 29 Mayıs'ta sona erecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz