Gündem Haberleri

  Mini etekli bombacı Antalya'yı kana bulayacaktı

  Serhat ALAATTİNOĞLU/İSTANBUL, (DHA)
  02.07.2007 - 14:23 | Son Güncelleme:

  Antalya'ya yeni bir bombalama eylemi yapmaya giderken Esenler Otogarı’nda yakalanan kadın bombacı 27 yaşındaki Beyaz Yakut'un üzerinde 2 kilo 150 gram A- 4 patlayıcı bulundu. Yakalandığında dikkat çekmemek mini etek giyen ve göğüs dekolteli giysiyi tercih eden makyajlı Yakut, Bakırköy’de 17 kişinin yaralandığı bombayı yerleştiren kişi olarak kamera görüntülerinin incelenmesi sonucunda tespit edildi.

  CANLI BOMBANIN ADLİYEYE ÇIKARILIŞI VE KULLANACAĞI PATLAYICILARIN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Geçen 10 Haziran'da Bakırköy Ebuzziya Caddesi’nde bir taş saksının altına konulan bombanın patlaması sonucu 17 kişi yaralanmıştı. Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu Küçükçekmece’de bulunan bir eve yapılan operasyonda terör örgütü üyesi Serdar Ö. İle Mehmet Ali D. yakalanırken, MOBESE kameralarından tespit edilen kadın bombacı Beyaz Yakut da Esenler Otogar’ında Antalya'ya gitmek üzereyken ele geçirildi.

  TERÖRİSTİN BAKIRKÖY'DE YAPTIĞI EYLEMDEN HEMEN SONRAKİ FOTOĞRAFLAR

  Evde yapılan aramalarda 2 kilo 650 gram plastik patlayıcı madde, 17 elektrikli fünye, 1 boru tipi bomba dış kabı, patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler 5 düzenekli cep telefonu, 1 sahte nüfus cüzdanı, ve bol miktarda örgütsel doküman elde edildi.

  GÖĞÜS DEKOLTELİ BOMBACI

  Beyaz Yakut’un örgüte 1999 yılında girdiği Mardin kırsalında birçok silahlı eyleme katıldıktan sonra Kandil Dağı’nda bombalama, sabotaj ve suikast eğitimi aldığı ve bir ay önce sansasyonel eylemler yapmak için Türkiye’ye giriş yaptığı anlaşıldı. Emniyette sorgusu tamamlanan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı