« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mineks & Regnum Ladies Classıc 2014” için geri sayım başladı

Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası´nın erişim serisi olarak bilinen Let Access’in Türkiye ayağı “Mineks & Regnum Ladies Classic 2014” 5 – 7 Eylül 2014 tarihlerinde National Golf Kulübü’nde gerçekleşecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Dünyanın dört bir yanında düzenlenen ve Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından biri olarak kabul edilen Ladies European Tour-Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’na geçiş şansı sağlayan Let Access Open’in Türkiye ayağı “Mineks & Regnum Ladies Classic 2014” 5 – 7 Eylül 2014 tarihinde Antalya-Belek bölgesinde bulunan National Golf Kulübü’nde gerçekleşecek. Turnuvanın Türkiye ayağında, Let Access serisinin en yüksek ödülü olan 50.000€ değerinde para ödülü veriliyor.

2010 yılından bu yana yapılan Let Access serisinin Türkiye ayağı bu sene Mineks International ve Regnum Carya Golf & Spa Resort organizatörlüğünde yürütülüyor.

Mineks & Regnum Ladies Classıc 2014” için geri sayım başladı

“MİNEKS & REGNUM LADİES CLASSİC 2014” DE 105 OYUNCU KIYASIYA MÜCADELE EDECEK

Mayıs ayında İsviçre’de start veren, İsveç, İspanya, Fransa, Çek Cumhuriyeti ve Belçika’da oynanan 11 ayaklı turnuvanın Türkiye ayağına, 24 ülkeden 105 oyuncu katılacak. Turnuvada National Golf Kulübü Juniorları’nın da bulunduğu 11 Türk golfçü yarışacak. 11 turnuva sonunda ilk 5’e giren profesyonel golfçüler, Ladies Europen Tour 2015 sezonunda oynama hakkını kazanacak.

2013 yılında Türkiye ayağında yapılan turnuvada birinci olan Belçikalı sporcu Chloe Leurquin, ikinci olan İspanyol Mireia Prat ve üçüncülüğü paylaşan Danimarkalı Julie Tvede ile Norveçli Caroline Martens Ladies European Tour’da oynamaya hak kazanmıştı.

AMATÖRLER “THE MİNEKS & REGNUM LADİES CLASSİC PRO-AM” TURNUVASINDA YARIŞIYOR

“Mineks & Regnum Ladies Classic 2014” ün bir gün öncesi olan 4 Eylül Perşembe günü “The Mineks & Regnum Ladies Classic Pro-Am” turnuvası düzenlenecek. İş ve cemiyet dünyasının yakından tanıdığı isimlerin katılacağı turnuvada 24 takım yarışacak, her takımda1 profesyonel ve 3 amatör oyuncu oynayacak.

GÖKTUNA VE ÖZTÜRK: “ÜLKEMİZİN TANITIMINA DA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAĞIMIZA İNANIYORUZ. ”

EPGA standartlarındaki ilk golf sahası olan National Golf Kulübü’nde eşit sermaye hisseli, ortaklık girişimi için el sıkışan Mineks International Yönetim Kurulu Başkanı ve National Golf Kulübü Kurucusu Bülent GÖKTUNA ile Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret ÖZTÜRK turnuvanın kusursuz geçmesi için çalışmaların son hızla devam ettiğini belirttiler.

Dünyanın en prestijli müsabakalarından biri olarak kabul edilen Avrupa Bayanlar Golf Turnuvası’na geçiş sağlayan bu önemli turnuvaya, birlikte ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını dile getiren GÖKTUNA ve ÖZTÜRK “Ülkemizin uluslararası arenada bu turnuvalar sayesinde bilinirliği arttıraracak ve sesimizi daha fazla golf severe duyuracağız. Yaptığımız işbiliğiyle başarılı projelerimizi çoğaltacağımıza ve ülkemizin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Türkiye giderek bir 'uluslararası golf cenneti' haline dönüşüyor. Eğer yeterli destek alınırsa; 2020 Olimpiyatları'na girebilecek kadın ve erkek takımları oluşturmak hayal değil, biz de junior golfçülerimizi buna hazırlamak için bu turnuvayi organize ediyoruz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz