« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mindere yapıştık

Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda madalya umutlarımız hayal kırıklığı yaşatmaya devam ediyor. Dün iki maçını da kazanan Bünyamin Emik ise bu sabah Rumen rakibi ile çeyrek finalde karşılaşacak.

CELAL DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
Yaprak dökümü

Paris'teki Dünya Grekoromen Güreş Şampiyonası minderinde yaprak dökümü sürüyor. Madalya umutlarımız Hamza Yerlikaya ve Şeref Eroğlu'ndan sonra dün sabah seansında Mısırlı rakibine yenilen Mehmet Özal da elenenler kervanına katıldı. Minderde sadece çeyrek finale yükselen Bünyamin Emik kaldı. 96 kiloda Mehmet Özal, 2.maçında Ermeni Arman Geghamyan'a tek kol attı, çırptı, köprüye getirdi ve 5-2 kazandı.

Mehmet sakatlandı

Grubundan birinci çıkan güreşçimiz, çeyrek final öncesi Mısırlı Karam Gaber ile karşılaştı. Güreşe hızlı giren Mısırlı, Mehmet'in koltuk altına girdi, indirdi, çırptı, havalandırdı. Kündelerken güreşçimiz kaburgalarından sakatlandı. Mücadelesine bu şekilde devam eden Mehmet Özal'ı Mısırlı güreşçi köprüye getirdi ve sporcumuz minderden 8-0 yenik ayrılınca elenenler kervanına katıldı.

Kazak kafa attı

60 kiloda Bünyamin Emik, ikinci maçında Perulu Sidney Guzman'ı çırpma ve suplekslerle 9-4 yendi ve grubundan birinci çıktı. Güreşçimiz üçüncü turda Kazak Nurlan Koizhaiganov ile kanlı bir maç yaptı. Maçın ilk dakikası içinde rakibini koltuk altına girip indiren Bünyamin Emik, çırptı, kündeledi ve durumu 4-0 yaptı. Kazak güreşçinin attığı kafa sporcumuzun kaşını derin bir şekilde açtı.

Tek umudumuz Emik

Emik, minderde yapılan tedavisinin ardından devam ettiği maçı 5-2 kazandı. 74 kiloda Mahmut Altay, Kolombiyalı Jose Uber Escobar'ı 10-0 teknik üstünlükle yenmesine rağmen elendi. Öte yandan ilk 4 sıkletin şampiyonları belli oldu. Birinciler şöyle: 55 kilo: D.Jablonski (Polonya). 66 kilo: M.Kvirkelia (Gürcistan). 84 kilo: G.Ziziashvilly (İsrail). 120 kilo: K.Baroev (Rusya).

Sedyede 2.5 saat bekletildi

MISIRLI Karam Gaber ile yaptığı maçta kaburgaları kırılan Mehmet Özal, kaldırıldığı Creteil Henry Mongor Hastanesi'nde tam 2.5 saat sedyede bekletildi. Daha sonra muayeneyi yapan Fransız doktor, herhangi bir kırığa rastlanmadığını söyledi. Bunun üzerine kafilemizin doktoru Ulaş Yavuz, çekilen filmdeki kırık yerini gösterince Fransız doktor özür diledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler