« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minderde tuş olduk

Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda son 12 yılın en acı sonucunu aldık. Böylece güreşçilerimiz 11. kez Dünya Şampiyonası'ndan yurda madalyasız döndü.

Celal DEMİRBİLEK/SOFYA
SON GÜNCELLEME
Minderde son 12 yılın en acı sonucunu aldık. 8 güreşçi ile katıldığımız Sofya'daki Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda sporcularımız 'sıfır çekip' 11. kez yurda madalyasız döndü. Osman Şansal federasyonunun büyük imkanları ile hazırlanıp Sofya'ya sorunsuz gelen güreş milli takımımız 'şeker kuralar' çekmesine karşın, ilerleyen turlarda bizleri hayal kırıklığına uğratıp en acı sonu yaşattılar.

Umduğumuzu bulamadığımız ilk dört gruptan sonra umutlarımız çeyrek finalde Avrupa şampiyonlarımız Ahmet Gülhan ile Aydın Polatçı'daydı. Ancak her iki güreşçimiz de yarı finale çıkamayarak madalya şanslarını kullanamadılar. 69 kiloda Ahmet Gülhan, Koreli Jang Jae-Sung'a 4-2 sayı ile yenildi. 130 kiloda Aydın Polatçı, Rus David Moussoulbes karşısında üç kez bacak kaptırınca minderden 3-1 yenik indi.

ERCEGAN'A ZİYARET

Sofya'daki Dünya Şampiyonası'nı eşleri ile izleyen 10 milletvekilimiz, dün FILA Başkanı Milan Ercegan'ı ziyaret etti. Ercegan, Türk milletvekillerine 'Siz parlamenterlerin güreşe önem vermeniz ile Dünya güreşi daha iyi yerlere gelecektir' dedi. Milletvekillerinin, 'Dünya şampiyonalarına talibiz' şeklindeki sözlerine Ercegan, 'Biz FILA olarak bu şampiyonayı Türkiye'ye vermek isterdik. Ancak adaylar çok olduğu için ilk kez gizli oylama yapmak zorunda kaldık. Bu yıl düzenlediğiniz Avrupa Grekoromen Şampiyonası'nın organizasyonunu unutamıyoruz. Türklerle daha çok uzun yıllar birlikte organizasyonlar yapacağız' diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz