« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minderde madalya avı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Serbestte 5 güreşçimiz 7 maçta 4 galibiyet aldı ve kürsü şansını sürdürdü

76 KİLODA Adem Bereket, bugün bronz madalya maçına çıkacak.

58 KİLODA Harun Doğan, 1 yenilgi, 1 galibiyetle şansını sürdürüyor.

69 KİLODA Yüksel Şanlı, ilk maçında Nijeryalı rakibini 6-0 yendi.

130 KİLODA Aydın Polatçı Macar rakibini 3-0'la geçti.

85 KİLODA Ali Özen, Özbek rakibine yenildi, bugün ikinci maçına çıkacak.

OLİMPİYAT minderinde serbest güreşçilerimiz ikinci günde yaptıkları 7 maçın 4'ünü galibiyetle tamamladılar. 76 kiloda Adem Bereket yarı finalde ABD'li rakibine yenilince bugün bronz maçı yapmaya hak kazandı. 69 kiloda Yüksel Şanlı ve 130 kiloda Aydın Polatçı gruplarında yenilgisiz madalya şanslarını sürdürürken, 58 kiloda Harun Doğan ve 85 kiloda Ali Özen'in birer yenilgileri bulunuyor.

76 kilo güreşçimiz Adem Bereket çeyrek finalde Özbekistanlı Ruslan Hınchagov karşısında künde atarken rakibini köprüye getirdi. Özbek salto pozisyonundan sonra tek daldı ve güreşçimiz minderden 5-2 galip indi. Adem Bereket yarı finalde ABD'li Brandon Slay karşısında devreyi puansız kapadı. Salton pozisyonunda rakibini çözdürdü, 1 puan aldı. Ardından künde atarken kontrada yakalandı, çırpma yedi ve minderden 3-1 yenik ayrıldı. Maçtan sonra yaptığımız itiraz geçerli sayılmadı ve güreşçimiz bugün Koreli Jae Euil Moon ile bronz maçı yapacak.

DOĞAN, ÖZBEK'E TAKILDI

58 kiloda Harun Doğan, grubundaki ilk maçında Moldovalı Octavian Cucıuc karşısında rakibini bastırdı, çırptı, tekrar çırptı. 2-0 yenik başladığı maçı 6-2 galip bitirdi. Güreşçimiz grubundaki 2.maçında Özbek Damir Zakhartdınov'a 3-0 yenildi. Bu dörtlü grupta bütün güreşçiler birbirlerini yendikleri için güreşçimizin madalya şansı bugün Rus güreşçiyi yenmesi ve Moldovalı'nın da Özbek'i yenmesiyle artacak.

ŞANLI FIRTINA GİBİ

69 kiloda Yüksel Şanlı grubundaki ilk maçında Nijeryalı İbo Ozıtı'yı çırptı, tek daldı, sürdü, indirdi ve 6-0 yendi. Güreşimiz bugün grubundaki 2.maçını ABD'li Lincoln Mc Ilravy ile yapacak. 130 kilodaki madalya umudumuz Aydın Polatçı, grubundaki ilk maçında Macar Zsolt Gombos'a üç kez tek daldı, bastırdı ve 3-0 yendi. Aydın bugün grubundaki ikinci maçını Özbek Arthur Taymazov ile yapacak. 85 kiloda Ali Özen, Özbek Makharbek Khadartsev'a 2-0 yenildi. Özen, grubundaki 2. maçını bugün Koreli Mohyun Yang ile yapacak.

Doğan'a tepki

58 kilo güreşimiz Harun Doğan'ın mindere ay-yıldızsız forma ile çıkması tepkilere neden oldu. Olimpiyatta mücadeleye eski ve sol paçası yırtık bir mayo ile çıkan Harun Doğan'ın mayosunun arkasında Türkiye yazısının da olmaması dikkat çekti.


Bunları da Beğenebilirsiniz