Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minderde fırtınayız

Dünya Şampiyonası'na fırtına gibi giren erkek güreşçilerimiz yaptıkları 4 maçtan 3'ünü teknik üstünlükle, birini de tuşla kazandı. Bayanlarda bir galibiyet bir yenilgi aldık.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

7 ülke katılıyor

Dünya Serbest Güreş Şampiyonası Bulgaristan'ın başkenti Sofya'nın Zimen Dorest Salonu'nda başladı. Üç minderde 57 ülke güreşçilerinin mücadele ettiği şampiyonanın ilk gün sabah seansında erkeklerde dört maçı da firesiz  geçerken, bayanlarda bir galibiyet bir yenilgi aldık.

Yozgat tuşladı

 Erkeklerde 54 kiloda Mevlana Kulaç, Venezuelalı H.Gamacho'yu 11-0 teknik üstünlükle, 63 kiloda Mehmet Yozgat, Japon İ.Kazuhiko'yu çipe oyunu ile 1.30'da tuşla yendi. 76 kiloda Gökhan Yavaşer, Letonyalı L.Janis'i, 97 kiloda Taşkın Özkale de Letonyalı J.Juries'i 10-0 teknik üstünlükle yendi.

Yıldırım tarihe geçti

 Bayanlar 56 kiloda Zeynep Yıldırım, Bulgar Petia Peneva'yı 5-0 yenerek Dünya şampiyonasında ilk galibiyet elde eden bayan güreşçimiz olarak tarihe geçti. 46 kiloda Ayşe Güneri, Japon Misato Shimizu karşısında etkili olamadı. Rakibine peş peşe puanlar veren güreşçimiz 5.21 de tuş oldu. 

Hakemlere yeni elbise

SOFYA'daki Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda hakemler yeni moda elbiseleriyle görev aldılar. FILA'nın yeni uygulaması ile güreş hakemleri beyaz elbiselerini çıkartıp, çıplak ayak, kravat-ceketli elbiselerle ilk maçlarını yönettiler.


Bunları da Beğenebilirsiniz