« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minderde fırtına gibiyiz

Güreşçilerimiz, Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası’nın ilk gününde yaptıkları 8 maçın 7’sini kazandı. Bayram Özdemir yarı finale çıkarken, Bünyamin Emik ve Serkan Özden de çeyrek finalist oldu.

Yücel TELÖREN
SON GÜNCELLEME
AVRUPA Erkekler Grekoromen ve Bayanlar Serbest Güreş Şampiyonası, dün İsveç’in Haparanda kentinde başladı. İlk gün mindere çıkan 4 güreşçimiz, 7 galibiyet, 1 yenilgi alırken, Bayram Özdemir yarı finale, Bünyamin Emik ile Serkan Özden de çeyrek finale çıktı. Dünya şampiyonumuz Mehmet Özal ise elendi.

55 kiloda mücadele eden Bayram Özdemir, Azeri R.Bayramov’u 4-1, Bulgar V.Venkov’u 3-2 yenerek, yarı finale yükseldi. 74 kiloda Serkan Özden, Fransız C.Guenot ile yaptığı ilk maçta sakatlanmasına rağmen, rakibini 3-1 yenmeyi başardı. Özden, ikinci karşılaşmasında Polonyalı R.Truszkowski’yi de 4-0’lık skorla geçti. Maçlardan sonra yapılan kontrolde Özden’in kaburga kemiklerinde kırık tespit edildi. Güreşçimizin şampiyonaya devam edip edemeyeceği bugün belli olacak.

Emik, Çek rakibini tuşladı

60 kiloda Bünyamin Emik, Norveçli S.Berge’yi 3-0, Çek J.Hocko’yu da 1 dakika 6 saniyede tuşla yenerek, adını çeyrek finale yazdırdı. 96 kiloda dünya şampiyonumuz Mehmet Özal, Çek M.Stec’e sürpriz şekilde 6-1 yenildi. Özal, ikinci karşılaşmasında Rumen Maduna’yı 9-3 mağlup etmesine rağmen, elendi.

Öte yandan FILA, güreşte iki önemli değişiklik yaptı. Buna göre, halen 7 olan sıklet sayısı, 50 kilo da eklenerek 8’e çıkarıldı. Ayrıca, bundan böyle maç sırasında bir ayağı minderin dışına çıkan güreşçinin rakibine 1 puan verilmesi kararlaştırıldı. Karşılaşmada sakatlanma numarası yapan güreşçilerin rakiplerine 1 puan verilecek.

Bünyamin Emik, Çek rakibini tuşla yendi (solda). Güreşçilerimiz, şampiyona öncesi Haparanda’daki ren geyiği çiftliğini ziyaret etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz