« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minderde ceza skandalı

Milli güreşçi Fatih Çakıroğlu’nun 9 önce yaptığı bir hatanın faturası, çok önemli bir maç öncesi apar topar kesildi. Tekelspor adına güreşen Çakıroğlu, Erdemirspor maçı öncesi ceza kuruluna verildi.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
GÜREŞ minderinde ceza kargaşası... 9 ay önce yaşanan bir olayın ceza faturası önemli bir müsabaka arefesinde kesilmesi çeşitli yorumlara neden oldu.

Milli güreşçimiz Fatih Çakıroğlu’nun 9 ay önce Samsun’da yapılan Türkiye Üniversiteler Şampiyonası’nda üniversite öğrencisi olmamasına rağmen güreştirilmesi olayı ile o günlerde hiçbir işlem yapmayan yetkililer, bu sporcuyu aylar sonra çok önemli bir maçı öncesi tedbirli olarak ceza kuruluna vermesi kafaları karıştırdı.

Nisan ayında yapılan o şampiyonadan sonra Çakıroğlu’nu milli müsabakalarda yarıştıranlar ve kulübü Tekel’in ilk yarı lig maçlarında oynamasına göz yumanlar şimdi bu güreşçiyi bugün ligde Erdemirspor ile oynayacakları çok önemli bir maç arefesinde yıldırım hızı ile alınan ’Oyuncunuz Fatih Çakıroğlu tedirli ceza kuruluna verilmiştir. Erdemirspor ile yapacağınız maçta oynayamaz’ şeklindeki tebligat güreş minderine bomba gibi düştü.

Aklanmıştım

Tekelli milli güreşçi Fatih Çakıroğlu, bu kararla yıkıldığını belirterek, "Yıllarca Türkiye’yi başarı ile temsil eden bir sporcuya bu yapılır mı? Aylar öncesi yaşanan bu olay kapanmış ve ben aklanmıştım. 9 ay hiçbir işlem yapılmasın benim milli ve kulüp maçlarında oynanama göz yumulsun sonrada kritik bir maçımın öncesi sen cezalısın densin. Ceza saat 15.30’da onaylanıyor ve saat 16.00’da bürokraside bile görülmemiş bir jet hısıyla kulübe tebliğ ediliyor. Böyle bir uygulamanın altında kasıt aramamak mümkün mü?" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler