« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minderde 40 yıl sonra üçüncülük

Taşkent’teki turnuvada dün Şamil Erdoğan’ın bronz madalyası ile Türkiye toplamda 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalyaya ulaştı. Rusya birinci, İran ise ikinci sırada yer aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

DÜNYA Güreş Şampiyonası’nda, Serbest Güreş Milli Takımı dünya üçüncüsü oldu. Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te organize edilen şampiyonayı 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere 4 madalyayla tamamlayan milliler, 41 puan toplayarak, 40 yıl aradan sonra takım sıralamasında üçüncülüğü elde etti. Milli takımın kazandığı üçüncülük kupasını, teknik direktör Necmi Gençalp kaldırdı.

RUSYA FARK ATTI

Serbest Güreş Milli Takımı’nda, 125 kiloda Taha Akgül altın, 70 kiloda Yakup Gör gümüş, 86 kiloda Selim Yaşar ve 97 kiloda Şamil Erdoğan ise bronz madalya kazanmıştı. Dünya Güreş Şampiyonası’nda 62 puan toplayan Rusya ilk sırada yer aldı. İran ise 45 puanla ikinci sırayı aldı.

‘Hedefim artık Rio’

ÖZBEKİSTAN’ın başkenti Taşkent’teki Büyükler Serbest Stil Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Taha Akgül, “Daha çok rekor kıracağım” dedi. Taha, “Tüm rakiplerimin hedefi konumundaydım. Takımımıza tek altın madalyayı getirdim. İnşallah sıradaki hedef 2016 Rio Olimpiyatları’nda altın almak” diye konuştu.

Minderde 40 yıl sonra üçüncülük


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler