Ege Haberleri

EGE

  Minare boyacıları yüksekliğe meydan okuyor

  Sefer TALAY/ BURHANİYE
  08.12.2014 - 01:06 | Son Güncelleme: 06.12.2014 - 11:20

  BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde çok sayıda kişinin bakmaya bile cesaret edemediği minarelere çıkan 65 yaşındaki Hasan Yalçın ile yardımcısı Selma Alkan ölüme meydan okuyor. Geçmişte minare inşaatında çalıştığını belirten Yalçın'ı metrelerce yüksekte görenler gözlerine inanamıyor.

  Ölüme meydan okuyan minare inşaatı ve boya ustası Hasan Yalçın, beline bağladığı halat ile yerden 10- 20 metre yükseklikte çalışıyor. Çocuk yaşta işe başladığını 5 yıldan bu yana çırağı Selma Alkan'a işin inceliklerini öğrettiğini söyleyen Yalçın, görenlerin yüreğini ağzına getiriyor.

  Minare boyacıları yüksekliğe meydan okuyor

  "MESLEĞİMİZ TEHLİKELİ, AMA SEVİYORUM"

  Çocuk yaşta başladığı işini severek yaptığını anlatan Hasan Yalçın, daha önce inşaatlarında da çalıştığı minarelerde tamirat, boya yaptığını ifade ederken şöyle dedi:
  "Bu işler bize kolay geliyor. Memnunuz yaptığımız işlerden. Ondan sonra da Selma hanımı aldık yanımıza. Şimdi de Selma hanım yardım ediyor. Mesleğimiz tehlikeli ama seviyorum. Bu meslekle ekmeğimizi kazanıyoruz. Kolay bir iş değil yani."

  Yakını Hasan Yalçın'ın yanında 5 yıl önce işe başladığını belirten 40 yaşındaki Selma Alkan, "Kolay değil. Zevk alıyorum. Huzur buluyorum. Seviyorum işimi" dedi.
  Minare boyacıları yüksekliğe meydan okuyor

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı