« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minardi'ye kadın pilot

Dünyanın en çok izlenen otomobil sporlarından Formula 1'de, bir kadın pilot piste çıkmaya hazırlanıyor. Minardi takımından bugün yapılan açıklamada, gelecek ay sonunda, ABD Toyota Atlantik Serisi'ni kazanan İngiliz kadın pilot Katherine Legge'nin deneneceği bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

 

2002 yılında Indianapolis Pisti'nde McLaren takımıyla deneme sürüşüne katılan ABD'li Sarah Fisher'den sonra pistlerde deneme sürüşüne katılacak bayan pilot Legge, Minardi kullanma şansını yakaladığı için inanılmaz derecede heyecanlı olduğunu söyledi.

25 yaşındaki bayan pilot, “Çocukluğumdan beri Formula 1'de otomobil kullanmak benim en büyük düşümdü” diye duygularını ifade ederken, takımın patronu Paul Stoddart, Legge'yi uzun zamandır izlediklerini ve son dönemde gösterdiği performans nedeniyle Formula 1'i denemeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

Paul Stoddart, “Biz, eğer başarılı bir kadın pilot çıkar ve Formula 1 aracını kullanabileceğini söylerse buna şans vermenin ve istediklerini yapabilmesi için uygun ortam yaratmanın utanılacak bir tarafının olmadığını her zaman söylüyoruz” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler