ANKARA HABERLERİ

Mimarlığı bırak BELMEK kursuna gel

Hürriyet Haber
23.06.2017 - 15:47Son Güncelleme : 23.06.2017 - 15:47

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın, Ulus’taki İller Bankası binasının yıkıldığı tarihte Koruma Kurulu kararı olmadığını iddia eden fotoğrafı sosyal medyada paylaşmasının ardından, “Tezcan, kafanı duvara mı çarptın? Sen bizim hiç yasal olmayan iş yaptığımızı gördün mü? Okumak ama anlayamamak, bence en kötüsü” tweet’ini attı. 

Hürriyet Haber

İller Bankası binasının yıkım işlemlerine başlanmadan, Ankara 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun aldığı kararı gösteren belgenin fotoğrafını da paylaşan Gökçek, Karakuş’a mimarlık mesleğini bırakmasını önererek, BELMEK kurslarında eğitim almaya davet etti. Gökçek, konuyla ilgili şu tweet’leri paylaştı:

ANKET BAŞLATTI

“Tezcan kafanı duvara mı çarptın? Sen bizim hiç yasal olmayan iş yaptığımızı gördün mü? Okumak ama anlayamamak, bence en kötüsü. Aşağıdaki kararı okuyunca, sanırım hırsından 8 ay uyuyamazsın. BELMEK kursuna gel, bizim arkadaşlar sana ders/eğitim/öğretim versin. Bence sen artık mimarlığı bırak. Önce aile yaşam merkezlerinden birinde Montessori ve Nlp eğitimine (ücretsiz) katıl. Cehalet sözünü sana hiç yakıştıramadım. Bizim eğitmenlere söyleyeceğim, sana bir kıyak yapsınlar, adab-ı muaşeret (yaz) kursu versinler. Ayrıca BELMEK kurslarımızda sim sırma/tel kırma/şiş dantel/ kırk yama (ücretsiz) kurslarından birine de katılabilirsin.”
Gökçek, ardından da “Candan, kırdığı pottan sonra, utanarak mimarlığı bırakırsa, BELMEK’te aşağıdaki kurslardan hangisine katılmalı; süre 16 saat; sim kırma kursu, tel kırma kursu, şiş dantel kursu, kırk yama kursu” tweet’iyle de bir anket başlattı.

‘KARAR YOK’ YAZISI PAYLAŞMIŞTI

Candan, sosyal medyadan, “16 haziran tarihli kurul yazısı bugün bize iletildi. O tarihte kurulun İller Bankası ile ilgili henüz bir kararı yok. Öyle cehaletle fotoğraf çektirmeye benzemez. Hesap vereceksiniz” paylaşımını yapmıştı.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mimarlığı bırak BELMEK kursuna gel hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Haziran 2017 tarihinde saat 15 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mimarlığı bırak BELMEK kursuna gel haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:53
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı