Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mimarlar Odası: Topbaş'la görüşmedik

  hurriyet.com.tr
  08 Haziran 2013 - 16:11Son Güncelleme : 08 Haziran 2013 - 16:21

  İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yapılacak Topçu Kışlası'nın içine otel, rezidans, AVM ya da mağaza yapılmayacağını açıkladı. Topbaş, bu kararı açıklamadan önce de çeşitli kurumlar ve Mimarlar Odası ile görüştüğünü söyledi. Ancak Mimarlar Odası herhangi bir görüşme olmadığını açıkladı.

  ''KADİR TOPBAŞ İLE BİR GÖRÜŞME OLMADI''

  TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhçu, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada “Sayın Topbaş ile ne Mimarlar Odası ne de Taksim Dayanışma Platformu herhangi bir görüşme yapmadı. Oysa Topbaş bugün bir görüşme yaptığımızı söylüyor. Mimarlar Odası olarak kendisi ile yaptığımız görüşmede bizlere kendisinin de bu projeye karşı olduğunu, Sayın Başbakan’ın neden bu kadar ısrarcı olduğunu kendisinin de anlamadığını söylemişti. Ancak bugün yaptığı açıklamada 31 Mayıs’ta bize yaptığı açıklamanın da gerisine düştüğünü gördük. Belli ki dün Sayın Başbakan’ın yaptığı açıklamanın etkisinde kaldı ve kendi görüşlerini geri plana çekti” dedi.

  Topbaş'ın açıklamaları devam ederken Mimarlar Odası'nın Twitter adresinden bir mesaj yayınlandı. Mesajda görüşmenin olmadığı vurgulandı.

  Mimarlar Odası: Topbaşla görüşmedik

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı