OSMANİYE HABERLERİ

Mimarlar odası bölge toplantısı Osmaniye’de yapıldı

DHA
13.04.2016 - 17:55Son Güncelleme :

Mimarlar odası bölge toplantısı Osmaniye’de yapıldı

DHA

MİMARLAR Odası Osmaniye Temsilciliği ev sahipliğinde, Adana Şubesi Başkanlığı koordinesinde 14'üncü Dönem 1. Bölge toplantısı Osmaniye Sanayi ve Ticaret Odası'nda düzenlendi. Toplantıya Mimarlar Odası Adana Şubesi yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Osmaniye, Ceyhan, Kadirli, Düziçi ve Kozan'daki üye mimarlar katıldı.

Mimarlar Odası Adana Şubesi Başkanı Ozan Tüzün'ün çalışma faaliyetleri, dönem içerisinde yapılması planlanan çalışmalar, meslek etiği, odanın mali ve idari yapılarıyla ilgili bilgilendirmesinin ardından Mimarlar Odası Osmaniye Temsilciliği Başkanı Yüksek Mimar Berna Banu Başlamış Asker bilgilendirme ve sunum yaptı.


İMAR KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇME ÇALIŞMASI YAPILACAK

Asker, bu dönemde Osmaniye ve İlçelerinde her türlü kamu yararı proje çalışmalarında çalışmalar yürüteceklerini belirterek şöyle dedi: "Tarihi ve kültürel yapıların korunması ve yenileme yapılarak ilimize kazandırılması, Osmaniye merkez ve ilçelerde imar uygulama ve esaslarını inceleyerek bunlarla ilgili çalışmaları yürüterek, imar kirliliğinin önüne geçme çalışmalarında bulunacaktır. Çalışmaları üyelerimizden oluşacak komisyonlar vasıtasıyla yürüteceğiz, kamu kurum kuruluşları, yerel yönetimler, valilik, üniversite ve bakanlıklar nezdinde bunların koordinasyon ve çözümünü sağlamaya çalışacağız. Üyelerimizin nicelikli değil, nitelikli proje üretimi için mesleki eğitim ve toplantılara ağırlık vereceğiz"

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)

13.04.20146 (FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Mimarlar odası bölge toplantısı Osmaniye’de yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2016 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mimarlar odası bölge toplantısı Osmaniye’de yapıldı haberi güncellenecektir.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:50
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı