ANTALYA HABERLERİ

Mimarlar Mültecilerin Durumunu Tartışacak

IHA
23 Ekim 2015 - 11:47Son Güncelleme : 23 Ekim 2015 - 11:48

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Antalya III. Uluslararası Mimarlık Bienali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek sempozyumda mimarlar, ‘mülteciler için ne yapabiliriz’ konusunu ele alacak.
Merve Bedir moderatörlüğünde gerçekleştirilecek sempozyuma konuşmacı olarak ise Koç Üniversitesi’nden İlker Şanlıer Yüksel, Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Lami Bertan Tokuzlu, Uluslararası Af Örgütü’nden Volkan Görendağ ve Hamisch Suriye Kültür Evi kurucularından Şenay Özden katılacak.
TÜRKİYE’DE 2 MİLYON MÜLTECİ YAŞIYOR
Mimarlar Odası’nca hazırlanan sempozyum duyurusunda, Türkiye’de 2 milyona yakın göçmenin yaşamakta olduğuna dikkat çekilerek, şöyle denildi: “Bazen bir oturma kartına bağlı, çoğunlukla kayıtsız, çalışma izni olmayan, sağlık ve eğitim gibi olanaklara erişimin kısıtlı ve gelişigüzel sağlandığı bir ortamda yaşıyorlar. Bu sempozyum ve atölye çalışması ile Türkiye’de (zorunlu) göç ve mülteciliğin bağlamına yönelik bir bilgi alt yapısı oluşturmak tartışmak istiyoruz"
Toplantıda, Türkiye’de geçiciliği destekleyen koşullar, Sığınma ve göç nereye kadar acil durum olarak ele alınabilir, sınırlar, bariyerler, eşikler nerelerde, nasıl aşılır, Sığınmacıları ve göçmenler gerçekten misafir olarak mı görülüyor, onlar Türkiye’yi nasıl görüyor, Nasıl dayanışma içinde olunur, Mimarlar ve şehircilerin bu konuda yapabilecekleri çalışmalar, barınak, kamp, dayanışma konularının nasıl ele alınacağı konuları tartışılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Mimarlar Mültecilerin Durumunu Tartışacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 11 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mimarlar Mültecilerin Durumunu Tartışacak haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:27
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı