MUĞLA HABERLERİ

Mim-der’den Mısır’a Mektup

IHA
10.07.2015 - 15:46Son Güncelleme :

MİMDER ÜYELERİ MENTEŞE MERKEZ POSTANESİ ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPTI.

IHA

Muğla İmam Hatip Lisesi Gönüllüleri ve Mezunları Derneği (Mim-Der)üyeleri Mısır hükümetine, Mısır Cumhur Başkanlığı’na ve Mısır Adalet Bakanlığına Muhammet Mursi ve arkadaşlarının idam kararlarının durdurulması için mektup gönderdi. Menteşe Merkez Postanesi önünde toplanan dernek üyeleri burada bir basın açıklaması yaptı ve açıklamanın ardından hazırladık üç ayrı mektubu gönderdiler.
Postane önün yapılan açıklamayı dernek üyeleri adına okuyan Şefika Nur Çövüt, “Türkiye Müslümanları için çok önemli bir ilim ve irfan ocağı olan İmam-Hatip okulları mezunları olarak Muhammet Mursi ve arkadaşları için verilen idam kararları karşısından büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Bu kararların hukuksuz olduğunu ve adaletin bir an önce tecelli etmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.
Çövüt açıklamaya şöyle devam etti, “İnsanlık tarihi göstermiştir ki, halkların iradesini hiçe sayarak zorbalığa başvuran idareciler, asla umdukları sonuca ulaşamamışlar ve hüsrana uğramışlardır. Bugün kazanmış gibi görünebilirsiniz ama Allah’ın da bir hesabı vardır. Ve bu hesabın sizi nerede ve nasıl yakalayacağını asla bilemezsiniz. Eğer Musa’nın kıssasından ibret almazsanız firavunun akıbetine uğramaktan nasıl kurtulacaksınız? Bugün şerde birleştiğiniz kirli ittifaklar içine girdiğiniz dostlarınız sizi Allah’ın gazabından koruyabilecekler mi?”
Dernek üyesi Şefika Nur Çövüt açıklama da son olarak, “Bizler verilecek kararda, Mısır’ın kaderiyle oynayan yabancı güçlerin değil, Mısır halkının öz iradesinin belirleyici olmasını bekliyoruz. Unutmayınız ki alacağınız kararla dünya kamuoyu tarafından ya zorba bir diktatör ya da halkının sesine kulak vererek adaletin tecellisi için sorumlu davranan basiret ve insaf sahibi bir idareci olarak tanınacak ve anılacaksınız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Mim-der’den Mısır’a Mektup hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mim-der’den Mısır’a Mektup haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   06:02
  • Guneş
   07:41
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı