Gündem Haberleri

  Milyarder olmanın formulü açıklandı

  Birce BORA / LONDRA
  28.04.2014 - 11:01 | Son Güncelleme:

  İngiltere’deki Centre for Policy Studies’den bilim insanları dünyanın en zengin 1000 kişisi üzerinde gerçekleştirdikleri kapsamlı bir inceleme sonucunda milyarder bir girişimci olmanın formülünü açıkladı.

  Araştırmacılar, dünya nüfusunun en varlıklı %0.001’lik bölümüne katılmak isteyenlerin dünyanın önde gelen bir üniversitesinden doktor ünvanı alması ve Hong Kong’a taşınarak Anglo-Sakson hukuk sistemine sahip ülkelerle iş yapması gerektiğini söyledi.

  Dünya’da zengin bir aileden gelmeyen ve servetlerini kendi çabaları ile yapan milyarderlerin en yoğun olduğu ülkenin Hong Kong olduğunu belirten uzmanlar, milyarder oranı yüksek ülkeler sıralamasında Hong Kong’u İsrail, ABD, İsviçre ve Singapur’un takip ettiğini açıkladı.

  EĞİTİM ŞART
  Araştırmacılar ayrıca milyarder süper-girişimcilerin üniversiteye gitmediği yönündeki inancın da tamamen yanlış olduğunu ortaya çıkarttı. Uzmanlar ABD’de bir milyar dolardan fazla serveti olan kişilerin herhangi bir alanda doktor ünvanı taşıyor olma olasılığının toplumun geri kalanından 5 kat daha fazla olduğunu açıkladı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı