Dünya Haberleri

DÜNYA

  Miloseviç kaçmaya hazırlanıyor

  Hürriyet Haber
  07 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 07 Temmuz 1999 - 00:01

  Sırp diktatör Slobodan Miloseviç'e öfke çığ gibi büyüyor. Muhalefet, Miloseviç'in kaçmaya hazır olduğunu, ancak kendisini kabul edecek bir ülke bulamadığını belirtiyor. Ülkede yoğun biçimde Miloseviç aleyhtarı kampanya ve gösteriler düzenleniyor.

  Muhalefet saflarında yer alan eski başbakan Milan Paniç, Miloseviç'in kaçmasına yardımcı olmak istediğini belirtirken, ‘Despot Miloseviç, ülkeyi terk edip gitmezse, çok kan dökülür. Kendisi gitmeye hazır ama gidecek ülke bulamıyor. Batı düşmanı Libya lideri Albay Muammer Kaddafi bile, Miloseviç’i kabul etmeye yanaşmıyor. G.Afrika ve Rusya da istemiyor'' dedi.

  İNTİHAR ETSİN

  ‘‘Miloseviç gitmeden ülkeye denge ve istikrar gelmez' diyen Paniç, Miloseviç'in yandaşlarının, zorla iktidardan uzaklaştırma girişimi halinde çatışmaya girişmekten kaçınmayacakları uyarısında bulundu. Paniç, ‘belki de tek çare intihar etmesi' diye konuştu.

  Bu arada, muhalefetteki Demokratik Parti lideri Zoran Cinciç, Miloseviç'in 6 aydan fazla iktidarda kalamayacağını iddia etti.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı