« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milne'ye büyük tepki

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'un 4. haftada lider G.Saray'ın 5 puan gerisinde kalması ‘‘kan kaybı’’ olarak nitelendirilirken, Kocaeli maçında sürpriz kadro çıkaran İngiliz çalıştırıcı eleştirilere hedef oldu.

Şaşkınlık yarattı

Milne'nin yaptırdığı çalışmalarda ilk 11'de yer verdiği Campbell ve Seyit Cem'i yedek soyundurması, sürekli oynattığı İskender'in yerine Dilaver'e şans tanıması, iki haftadır kadroya almadığı Hüseyin'e forma vermesi, şaşkınlık yarattı. Formda gözüken Mehmet İpek'le, Selahattin, Murat Deniz ve Ünsal'ı kadroya almaması, sürpriz olarak değerlendirildi.

1 puan kayıp değil

İngiliz hoca Gordon Milne, Kocaelispor maçında alınan 1 puanın kayıp olmadığını belirterek, 'Kocaeli, çok güçlü bir ekip. Geçen hafta deplasmanda G.Saray'ı yenebilirdi. Ancak şanssızlıklar bunu engelledi. Kendi sahalarında, bize karşı üstün oynamadılar. Biz de çok pozisyon bulduk. Ancak bunları değerlendiremedik'' dedi.

Yılmaz hesap sordu

Başkan M.Ali Yılmaz, Kocaelispor maçından sonra Milne ve teknik kadronun İstanbul'da kalmasını, kendisine takımla ilgili rapor vermesini istedi. Yılmaz, 'Takımın gidişinden hiç memnun değilim. Başkan olarak söylediğiniz transferi gerçekleştirmeye çalıştım. Sizler de, takımı başarılı kılmak için daha fazla gayret göstermelisiniz' diye dikkat çekti.

Sıkıntılar geçmişten

Takımın durumuyla ilgili bilgi veren Milne ise şunları söyledi: ‘‘Trabzonspor'da uzun yıllara dayanan sıkıntılar yaşanıyor. Takım oyunu oynanması adeta unutulmuş. Çok büyük zaaflar yaşanmış. Çok sayıda oyuncu gitti ve yine çok sayıda futbolcu geldi. Bir çok oyuncu aramıza daha yeni katıldı. Bu da bir oyun disiplini oluşturmayı geciktiriyor.’’Bunları da Beğenebilirsiniz