« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milne korkusu

Sam Allardyce, ‘Gordon Milne’i eskiden beri tanırım. Eğer takımın başında sahaya çıkarsa Beşiktaş, bize karşı daha iyi motive olup, farklı bir oyun sergileyebilir’ derken, sakat futbolcularının çokluğundan dert yandı. Beşiktaş’ın UEFA Kupası 2. tur H Grubu ilk maçında karşılaşacağı İngiliz takımı Bolton’da Gordon Milne korkusu... İngiliz takımının teknik direktörü Sam Allardyce, ‘Gordon’u eskiden beri tanırım. Eğer Beşiktaş’ın başında olursa değişik bir takımla karşımıza çıkar. Bu durumda rakibimiz sahada çok farklı bir oyun sergileyebilir’ diyerek korkusunu dile getirdi.

Faruk ZABCI / LONDRA
SON GÜNCELLEME
Allardyce, Hürriyet’e şunları söyledi: ‘Gordon Milne’in Beşiktaş’ın başında olması bizim için iyi mi, yoksa kötü mü olur kestiremiyorum. Ancak, siyah beyazlı rakibimizin bize karşı daha motive olmuş bir şekilde mücadele edecekleri kesin.

Bu maç öncesi beni en fazla endişelendiren konu, sakat futbolcularımız. Kadroda çok sakatımız var. Ancak, sonuç almak için oynayacağız. Çok değişik bir futbol atmosferine gidiyoruz. Beşiktaş’a karşı baskılı bir oyun kurmayı düşünüyorum.

Çok sakatım var

Stelyo (Iannakopoulos)
maalesef sakat olduğu için yarınki (bugün) maçta forma giyemeyecek. Türkiye’de iki sezon oynayan Jay Jay Okocha da kasığından sakat olduğu için takımda yok. Okocha’dan da Türk futbolu ve seyircisi hakkında çok bilgi aldım. Okocha, Türkiye’ye gelmeyi çok istiyordu. Fakat sakatlığı bu hayallerini yıktı.

Beşiktaş maçı UEFA Kupası’nda bizim için çok büyük br sınav olacak. İngiliz Premier Ligi’ndeki gibi süratle hücuma kalkmayacağız. Avrupa Şampiyonaları’nda değişik taktik uygulanıyor. Topa hakim olup, topu tutmaya ve hücuma yavaş yavaş kalkmaya çalışacağız. Bu maçta çok formda olmamız gerekiyor.’

Bunları da Beğenebilirsiniz