Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milne 11'i bulamadı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor Teknik Direktörü, ligin 4 haftası geride kalmasına rağmen sahaya süreceği ideal kadroyu bulamamanın sıkıntısını yaşıyor. Milne, ‘‘İstediğim şeyleri yaptıramamanın zorluğunu çekiyorum’’ dedi.

Herkesi şaşırtıyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Gordon Milne, Beşiktaş'ta sergilediği tutumdan çok farklı bir grafik çizerek herkesi şaşırtıyor. İngiliz çalıştırıcı 6 maçta 16 futbolcuya ilk 11'de görev verirken, toplam 20 futbolcu da bu karşılaşmalarda forma giydi. Milne, 6 maçta sadece yedi futbolcuya ilk 11'de yer verdi.

Değişik kadro

Milne'nin bir maçta 16'ya almadığı futbolcuyu, bir başka maçta ilk 11'de sahaya sürmesi, kimi futbolcuları da 5 maç ilk 11'de oynatıp, daha sonra kadroya dahil etmemesi dikkat çekti. Milne ise sürekli değişik kadrolarla sahaya çıkmalarının ana nedeninin takımı ve futbolcuları tanımamak olduğunu söyledi.

Zamana ihtiyaç var

Gordon Milne, ‘‘Maçlarda farklı oyuncularla sahaya çıkıyoruz. Çünkü neyi ortaya koyabileceklerini görmek istiyorum. Bir futbolcu idmanlarda çok iyi şeyler yapıyor. Ancak sahada istenilenleri ortaya koyamıyor. O zaman da kulübeye dönmek zorunda kalıyor. İstediklerimi yaptıramamanın sıkıntısını yaşıyorum. Gerekli zamanı bulursam, ideal 11'i oluşturacağım’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz