KAYSERİ HABERLERİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy Gündemi Değerlendirdi

IHA
01.08.2015 - 09:43Son Güncelleme :

MHP BAKİ ERSOY

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy, son günlerde meydana gelen terör olayları ve hükümet görüşmelerini değerlendirdi.
MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy ülkenin zor günlerden geçtiğini belirterek, “Türkiye zor bir süreçten geçmektedir. 7 Haziran genel seçimlerinin ardından milletin verdiği koalisyon mesajını en başından itibaren en doğru ifade eden kişi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli olmuştur. Genel başkanımızın seçim günü akşamı yaptığı konuşmanın ne kadar doğru olduğunu son günlerde yaşanan olaylara baktığımız zaman daha iyi anlamaktayız. Öyle ki; çözüm süreci adı altında AKP ve HDP koalisyonu ile yürütülen ihanet süreci sonunda patlamış, bitti denilerek millete yutturulmaya çalışılan PKK terörü hortlamıştır. Adeta nadasa bırakılan eli kanlı katiller ve onların işbirlikçileri olan siyasiler bu tablonun müsebbibidir. Milliyetçi Hareket Partisi ihanet sürecinin başından sonuna kadar karşısında olmuş, eşkıya ile masaya oturulamayacağını her fırsatta ifade etmiştir. Buna rağmen hem milletimiz aldatılmış, hem de eşkıya elini güçlendirmiştir. Partimizin koalisyon ile alakalı ön şartlarından birisinin çözüm sürecinin çöpe atılması gerektiği gerekçesinde ne kadar haklı olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bir yanda hükümet kurma çalışmaları sürerken, diğer yanda hortlayan PKK terörü ile alakalı olarak tutumumuz nettir. Seçimlerden bugüne kadar eli kanlı PKK’nın terörü tırmandırdığına şahit olmaktayız. Her gün üzülerek vatan evlatlarının şehit edildiği haberlerini izlemekteyiz. Üzüntümüz büyüktür ama Türk milleti güçlüdür ve bunun altından mutlaka kalkacaktır. Terörü yerle bir edecektir ve bütün milletimizin arzuları istikametinde terör belasından Türkiye’yi kurtaracaktır. Bu noktada kimsenin şüphesi olmasın. Milliyetçi Hareket Partisi terörünün kökünü kazımaya muktedirdir. Bu konuda inançlı ve kararlıdır” ifadelerini kullandı.
Koalisyon sürecini de değerlendiren İl Başkanı Ersoy, “Genel Başkanımızın ifade ettiği üzere AK Parti ile koalisyon kurma şartlarımız nettir. Anayasanın ilk dört maddesinden taviz verilmeyecek. Terör örgütü PKK ile Güneydoğu Anadolu’da ya da Türkiye’nin diğer yerlerinde mücadele edilecek. 17-25 Aralık dosyası yeniden açılacak. Hırsızlardan hesap sorulması için Bilal oğlan dâhil herkes yargıya gidecek. Çözüm süreci çöpe atılacak” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy Gündemi Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy Gündemi Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:22
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı