« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milliler'in hedefi altın madalya

Konya'da, 24-30 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Zihinsel Engelliler Dünya Bisiklet Şampiyonası'na hazırlanan milli takımda hedef, Türkiye'ye altın madalya kazandırmak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Bisiklet Teknik Kurulu Başkanı ve aynı zamanda milli takım sorumlusu Ergün Esenkaya yönetimindeki milli takım, hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.

Türkiye ile birlikte 8 ülkenin katılımlıyla gerçekleştirilecek olan şampiyonaya, günde çift antrenman yaparak hazırlandıklarını belirten Esenkaya, “Şampiyonada ferdi zamana karşı yarış, takım yarışı ve ferdi yol yarışı kategorilerinde müsabakalar yapılacak. Türkiye olarak hedefimiz üç kategoride de altın madalya kazanmak” dedi.

Esenkaya, 2.5 aylık bir kamp dönemi geçirdiklerini ve son olarak Konya'da kamp çalışması yaptıklarını vurgulayarak, “Özel çocuklarımızın hırsını ve azmini görünce şampiyona öncesi çok heyecanlanıyorum. 2.5 ay önce bisikletten düşen bu çocuklarımız bugün 2008 yılında Portekiz;de yapılan dünya şampiyonasında altın madalya kazanan ekipten 5 saniye daha hızlı derece elde edebiliyorlar. Özel çocuklarımızın böylesine performans sporcusu olması gözlerimi yaşartıyor. Bu çocuklara ve bizlere çalışmalarımızda destek olan herkese minnettarım” diye konuştu.

Özellikle erkeklerde her üç kategoride de iddialı olduklarını ifade eden Esenkaya, bayanlarda da madalya alınması halinde bunun sürpriz olamayacağını kaydetti.
Milli takımda erkeklerde; Abdullah Karaca, Hasan İncebacak, Murat Uğurlu, Şehmuz Tekkuş, Sinan Kızılkaya, Mümin Karcı yer alırken, bayanlarda; Öznur Uysal, Canan Ağaoğlu, Sevgi Balkış, Vesile Cerenoğlu, Tuğçe Altay bulunuyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler