« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Millilerin Avrupa mesaisi

Polonya'da 18 Haziran-3 Temmuz'da düzenlenecek 2011 Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek (A) Milli Takım aday kadrosu, hazırlıklarına yarın İstanbul'da başlayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ay-yıldızlı takım, yarın İstanbul'da toplanarak, ilk çalışmasını Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapacak. 8 Mayıs'a kadar İstanbul'da çalışmalarını sürdürecek milliler, 9 Mayıs'ta ikinci etap çalışmaları için Antalya'da kampa girecek. 24 Mayıs'a kadar çalışmalarına Antalya'da devam edecek ay-yıldızlılar, 25-27 Mayıs'ta Kepez'de düzenlenecek özel turnuvaya katılacak.

(A) Milli Takım, 27 Mayıs'ta İstanbul'a dönecek ve 2 gün burada çalıştıktan sonra 1 Haziran'da İspanya'da düzenlenecek olan hazırlık turnuvası için bu ülkeye gidecek. 2-4 Haziran'da özel turnuvadaki maçlarını oynayacak milliler, 5 Haziran'da Türkiye'ye geri dönecek ve 6-8 Haziran'da çalışmalarına İstanbul'da devam edecek.

Ay-yıldızlılar, 9-11 Haziran'da İstanbul'da düzenlenecek Zafer Kupası'nda mücadele ettikten sonra 15 Haziran'da Avrupa Şampiyonası'na katılmak üzere Polonya'ya gidecek.

(A) Milli Kadın Takımı'nın Avrupa Şampiyonası aday kadrosu şu isimlerden oluşuyor:
Nevriye Yılmaz, Esmeral Tunçluer, Birsel Vardarlı, Nevin Kristen Nevlin, Şaziye İvegin, Özge Kavurmacıoğlu (Fenerbahçe), Tuğba Palazoğlu, Bahar Çağlar, Işıl Alben, Gülşah Gümüşay (Galatasaray Medical Park), Nilay Kartaltepe, Yasemin Horasan (Beşiktaş Cola Turka), Naile İvegin, Kübra Siyahdemir, Özge Yavaş, Seda Erdoğan (Tarsus Belediyesi), Gizem Yavuz, Esra Ural (Panküp Kayseri Şeker), Gülşah Akkaya (Samsun Basketbol), Mehtap Gezer (İstanbul Üniversitesi), Tuğba Talaslıoğlı (Mersin Büyükşehir Belediyesi).

Bunları da Beğenebilirsiniz