Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Millilerimize övgü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacak olan Türk Milli Takımı'na iki sayfa ayıran ünlü Alman spor dergisi Kicker, Mustafa Denizli'nin ‘‘Galatasaray'ın bıraktığı yerden devam edeceğiz’’ sözlerine yer verdi...

ALMANYA'nın ünlü spor dergisi Kicker, iki hafta sonra başlayacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi, Türk Milli Takımı'na iki sayfa ayırarak okurlarına tanıttı.

Türk futboluna övgüler yağdırılan yazıda, Galatasaray'ın UEFA Kupası'nda elde ettiği başarılara da yer verildi. Belçika ve Hollanda'nın ev sahipliği yapacağı ‘‘Euro 2000’’ Avrupa şampiyonasında Türk Milli Takımın'ın, Avrupa Şampiyonu Almanya, Dünya Şampiyonu Fransa ve turnuvanın favori takımı olarak görülen Hollanda'yı hafife almadığı, ancak bu takımlardan korkmadığı da belirtildi.

Milli Takım Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin Avrupa Şampiyonası ile ilgili bir söyleşiye de yer verilen yazıda, Denizli'nin ‘‘Avrupa şampiyonasına çok iyi hazırlandık ve Galatasaray'ın bıraktığı yerden başarıyı devam ettireceğimize inanıyorum’’ sözlerinin altı çizildi.

GÖRÜLECEK TAKIM

Türkiye'nin Belçika, İsveç ve İtalya ile yer aldığı B grubunda İngiltere'deki son turnuvada gösteremediği başarıyı bu şampiyonada yakalayacağı vurgulandı. Haberde, Türk futbolunu yakından tanıyan Rüdiger Abramczik ve Hans-Peter Brigel'in ‘‘Avrupa şampiyonasında görmeye değer bir Türk Milli takımıyla karşı karşıya kalacaksınız’’ sözlerine yer verildi. Türk Milli takımın oturmuş bir kadroya sahip olduğu ve kadronun büyük bölümü Avrupa'da tercübe sahibi olan Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe futbolcularından oluştuğu vurgulandı. Takımın yıldızları ise forvette yer aldığını belirtilen haberde, Sergen paslarıyla, Hakan ve Arif'in de golleriyle taraftarları çoşturduğuna dikkat çekti. Haberde ayrıca Türkler'in bu yıl henüz kendini pek göstermediği ve son hazırlık maçında Norveç'e 2-0 yenildiğine yer verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz