« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Millilere Tutku şoku

32. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası finallerine hazırlanan A milli takım aday kadarsonunda yer alan Tutku, ameliyat oldu. Genç basketbolcunun 1.5 ay sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

32. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını İstanbul'da sürdüren  milli takımda Tutku şoku yaşanıyor. Bugün milli takım doktoru Prof. Dr. Burhan Uslu tarafından fıtık ameliyat edilen Tutku'nun,  1.y ay sahalardan uzak kalacağı ve 31 Ağustos'da başlayacak şampiyonda oynayamayacağı açıklandı.

Uslu, Tutku'nun fıtığını temizlediklerini belirterek, bu oyuncunun 1,5 ay sonra antrenmanlara başlayabileceğini, Avrupa Şampiyonası'nda ise oynayamayacağını söyledi.

Milli takımın önemli oyuncularından Harun'un dizinde zorlanma, elinde de iltihaplanma bulunduğunu kaydeden Uslu, bu oyuncunun iltihabının temizlenmesinin ardından, burada bulunan kesenin ameliyatla alınacağını ifade etti.

Burhan Uslu, Ufuk ve Alper'in de hafif sakatlıklarının bulunduğunu belirtirken, Tutku dışındaki oyuncuların Avrupa Şampiyonası'nda oynayabileceklerini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler