Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milliler Yalova'da hazırlanıyor

Slovakya'da 10-19 Temmuz'da yapılacak Yıldız-Genç Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan milli takım, Yalova'da kampa girdi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Yalova 90. Yıl Spor Salonu'nda çalışmalarına başlayan ay-yıldızlı ekipte 16 sporcu ve 10 partner sporcu bulunuyor.

Antrenör Bayram Ali Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli takımın geçen yıl Avrupa üçüncüsü olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu:
"İnşallah bu yıl da Avrupa üçüncülüğünü geliştirerek şampiyonluğa doğru yaklaşacağımızı düşünüyorum. Bu doğrultuda antrenmanlarımız her gün çift antrenman şeklinde devam ediyor. Sabahları üç saat, akşamları üç saat olmak üzere 6 saat antrenman yapıyoruz. Gerek taktiksel antrenmanlar gerekse kondisyon antrenmanları şeklinde devam ediyor. Ayrıca akşamları sporcularımızla toplantılar düzenliyoruz. Zihinsel olarak da çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz yıl iki madalyayla yetinmiştik ve iki madalya da kaçırmıştık. Bu yıl şampiyonada inşallah madalya sayımız 5 ya da 6 olacak."

Milli sporculardan İbrahim Gündüz de geçen sene İtalya'daki Avrupa Şampiyonası'nda üçüncü olduğunu dile getirdi.Hedeflerine değinen Gündüz, "Şu anda formda olduğumu düşünüyorum. Hedefim yine Avrupa Şampiyonası'nda dereceler elde etmek ve olimpiyatlara da katılmaktır. Ayrıca ekip olarak da hepimiz çok iyiyiz. Herkes çok sıkı çalışıyor ve hepimiz birbirimizden derece bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan ise Milli Takım'ı ağırlamaktan mutlu olduklarını anlatarak, onlara Slovakya'daki müsabakalarda başarılar diledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler