Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milliler öğrencilerle buluştu

(A) Milli Erkek voleybol takımı oyuncularından Sinan Cem Tanık, Çağlar Aksoy, Serhat Coşkun ve Burutay Subaşı Arı Koleji'nde öğrencilerle bir araya geldi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Ankara'da 21-23 Mayıs tarihlerinde yapılacak Avrupa Şampiyonası Eleme müsabakaları öncesi Başkent'te kampa giren milli voleybolcular, Arı Koleji'nde panele katıldı.

Öğrencilere voleybol hakkında bilgi veren milli voleybolcular, öğrencilerden gelen soruları da cevapladılar.
Milli takımın kaptanı Sinan Cem Tanık, öğrencilerin kendilerine gösterdiği ilgiden çok memnun olduklarını belirtti. Kendisinin de Arı Koleji'nde öğrenim gördüğünü voleybol oynadığını ifade eden Tanık, eski okulunu ve öğretmenlerini yeniden görmekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Yaptıkları işin sadece spordan ibaret olmadığını anlatan Tanık, “Bizim işimiz aynı zamanda bir şov işi. Salona gelen seyircilerin keyifli vakit geçirmesini sağlamamız ve daha çok insanı sporun içine çekebilmemiz gerekiyor” dedi.

Bir öğrencinin, Türk voleybolunun dünyadaki yerini sorması üzerine Tanık, şunları söyledi:

“Aslında Türkiye bu anlamda biraz şanssız. Çünkü Avrupa grubunda yer alıyor. Dünya voleybolunun üst düzey takımlarının çoğunluğunu Avrupa oluşturuyor. Bunun dışında Kuzey Amerika'da bir iki takım var. Dolayısıyla Türkiye şampiyonalarda yer almak için hep Avrupa takımlarıyla oynamak zorunda kalıyor. Şu anda dünya klasmanında 32-33. sıralardayız, ancak bu çok sağlıklı bir sıralama değil. Çünkü Afrika grubunda bulunan bir takım daha kolay takımlarla maç yaparak olimpiyatlara gidiyor ve ülke puanını artırıyor. Türkiye onlardan daha iyi olmasına rağmen, zorlu bir grupta olması nedeniyle sıralamada geride kalıyor. Önümüzdeki Avrupa Şampiyonası'nda ülke puanımızı ve derecemizi artırmayı hedefliyoruz.”

Milli voleybolcu Serhat Coşkun da spor ile eğitimi bir arada götürmenin zor bir iş olduğunu, ancak bu ikisinin bir arada götürüldüğü zaman daha başarılı olunduğunu söyledi.

Burutay Subaşı ise Türkiye'de spor ile eğitimi bir arada aynı düzeyde götürmenin çok zor olduğunu dile getirdi.

Milli oyuncular, söyleşinin ardından üç öğrenciye yanlarında getirdikleri imzalı milli takım tişörtlerini hediye ettiler.

Bunları da Beğenebilirsiniz