Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milliler ilk atlayışını yaptı

Kayakla Atlama Milli Takımı Türkiye'de ilk atlayışlarını Erzurum'da gerçekleştirdi.

Turgay İPEK / ERZURUM DHA
SON GÜNCELLEME

Merkez Palandöken ilçesindeki tarihi Kiremitlik Tabyalara 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları nedeniyle yaptırılan Kayakla Atlama kuleleri bugün ayrı bir heyecana tanıklık etti.

Yaşları 9 ila 18 arasında değişen 20 sporcu, yarışmaların yapıldığı K 95 ve K 125'lik atlama kulelerinin yanındaki 20, 40 ve 60'lık antrenman kulelerinden ilk kez atladı. Havada bir kuş gibi uçan çocuklarını izleyen aileler, onları bol bol alkışladı. Türkiye'de atlama kulesi olmadığı için çalışmalarını bugüne kadar Slovenya'da sürdürdüklerini söyleyen Kayakla Atlama Milli Takımı sporcularından Spor Lisesi son sınıf ğrencisi Mustafa Öztaşkınlar, "Sabah okula öğleden sonrada atlama kulelerine gelerek antrenmanlarımızı yapıyoruz. Türkiye'de bugüne kadar hiç atlayamamıştık ve bu yüzen ailelerimiz bizi görememişti. Atlarken kendimizi bir kuşa benzetiyoruz. Buradak sporcuların hiçbiri atlarken korkmaz. Çünkü korkanlar elendi" dedi.

Oğlu Ayberk'i ilk kez atlarken gördüğünü söyleyen Ahmet Demir, "Oğlumun ve arkadaşlarının atlayışlarını izlerken çok duygulandım. Onların havada yaşadığı heyecanı bizler yerde yaşıyoruz. Türk sporuna böyle bir evlat vermenin sevincini yaşıyorum. Bunlar bizim gurur kaynaklarımız. Bunlar geleceğin dünya şampiyonları" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler