« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milliler belli oldu

Tekvando Büyükler Milli Takım seçme müsabakaları, Antalya'nın Alanya ilçesinde tamamlandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alanya 75. Yıl Spor Salonu'nda yapılan seçme müsabakalarında, 71'i kadın olmak üzere 186 sporcu milli takım formasını giyebilmek için mücadele etti. Kadınlar ve erkeklerde 8'er kategoride yapılan ve iki gün süren seçme müsabakalarının ardından milli takımlar antrenörleri tarafından yapılan değerlendirme toplantısında 16 sporcu belirlendi.

Müsabakaların ardından büyük erkekler 54 kiloda Tunahan Dikmelik, 58 kiloda Recep Yazıcı, 63 kiloda Umut Bildik, 68 kiloda Serhat Korkutan, 74 kiloda Uğur Aktaş, 80 kiloda Serdar Akın, 87 kiloda Halil İbrahim Mercimek, 87 üstü kiloda Oktay Düztepe milli takımlara seçildi.

Büyük kadınlarda ise milli takıma seçilen sporcular 46 kiloda Büşra Genç, 49 kiloda Ayşe Hazal Boyanmış, 53 kiloda Safiye Yalçın, 57 kiloda Figen Akın, 62 kiloda Dürdane Altunel, 67 kiloda Yaprak Eriş, 73 kiloda Efsa Karaca, 73 üstü kiloda ise Nafia Kuş olarak belirlendi.

Tekvando Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, Büyükler (A) Milli Takımı'nın 25 Ocak'ta Alanya'da yapılan şampiyonada dereceye giren sporculardan, (B) ve (C) Milli Takımı'nın ise iki gün süren müsabakalarda dereceye giren sporculardan belirlendiğini kaydetti. Şahin, devam eden Gençler Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuların da milli takıma seçilerek oluşturulacak ekibin uluslararası müsabakalarda Türkiye'yi temsil edeceğini belirtti.

Milli takıma seçilen sporcuların olimpiyatlara hazırlık sürecinde uluslararası organizasyonlarda mücadele ederek performanslarının değerlendirileceğini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:
“Sporcularımız Büyükler Dünya Tekvando Şampiyonası'na katılacak. Hazırlıklarımızı ilk olarak bu şampiyona için yapıyoruz. Ardından milli sporcularımız olimpiyat elemelerinde de yar alacak. Amacımız olimpiyatlara 4 sporcu ile katılmak. Bu süreçte sporcularımızın performanslarını en üst düzeyde tutmak için çalışmalar yapıyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler