Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milliler Avrupa'ya hazır

Zürih'teki Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamlayan Karate Milli Takımı, yarın İsviçre'ye gidecek.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türkiye'nin yüzünü güldürecek sonuçlar alacaklarını söyledi.

Zürih'teki Avrupa Şampiyonası için 25 Nisan'dan bu yana Kartepe'de kamp yapan Karate Milli Takımı hazırlıklarını tamamladı. Yarın Zürih'e hareket edecek Milli Takım'da 27 kişilik kadro, üçüncü etap kamp çalışmaları sonrasında 23 kişiye indirildi. Milli Takım kafilesiyle birlikte Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ve bazı yöneticiler de Zürih'e gidecekler.

HEDEF İLK BEŞ

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türk karatesinin Avrupa'nın önemli ekollerinden biri olduğunu belirterek, genel klasmanda ilk beşte yer almak istediklerini söyledi. İsviçre'deki turnuvaya 45'in üzerinde ülkenin iştirak edeceğini belirten Delihasan, "Sporcularımız iyi bir kamp dönemi geçirdiler. Onlardan her zaman olduğu gibi Türkiye'nin yüzünü güldürecek sonuçlar bekliyoruz" diye konuştu.

HER KATEGORİDE MADALYA

Milli Takımlar Teknik Direktörü İbrahim Erçin de kafilede bulunan her sporcunun madalya alabilecek kapasitede olduğunu söyledi. Takımda yer alan sporcuların tamamının gençler ve büyüklerde, Avrupa ve dünya şampiyonalarında kürsü gördüğünü vurgulayan Erçin, "Moral motivasyonumuz üst düzeyde. Kamplar sırasında çok iyi bir uyum yakaladık, tam bir takım olduk. Teknik ve taktik olarak hiçbir sıkıntımız yok. En iyi sonucu almak için tatamiye çıkacağız" diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz