Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milliler Avrupa yolunda

Türkiye Hentbol Kadın Milli Takımı, 2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarının hazırlıklarını Antalya'da yaptığı kampla sürdürdü.

Özgür ÖZTÜRK /ANTALYA-DHA
SON GÜNCELLEME

Milli Takım gruptaki ilk maçını 19 Ekim'de Metz deplasmanında Fransa ile, ikinci maçını ise 23 Ekim'de Antalya'da Makedonya ile yapacak. Grup ikinciliği açısından büyük önem taşıyan karşılaşmalar öncesi, Kremlin Palace Otel'de sporcular, teknik heyet ve Türkiye Hentbol Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Levent Küçükçolak'ın katıldığı bir barbekü partisi düzenlendi. Zorlu maçlar öncesinde Milli Takım kafilesi barbekü partisi ile stres attı.

DHA'ya yaptıkları açıklamada iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini söyleyen Hentbol Bayan Milli Takımı Kaptanı Yeliz Yılmaz, Fransa ve Makedonya karşılaşmalarına hazır olduklarını dile getirdi. Fransa'dan en az bir puanla dönmeyi, ardından da Makedonya'yı farklı yenmeyi hedeflediklerini kaydeden Yeliz Yılmaz, "Son maç da Makedonya ile deplasmanda olacak. Bu maça avantajlı çıkmak istiyoruz. Bu gruptan iki takım çıkacak ve direkt Hollanda'da yapılacak Avrupa şampiyonasına katılacak. Biz de tarihimizde bir ilki gerçekleştirmek istiyoruz. Tüm seyircilerin desteğini bekliyoruz" dedi. Yeliz Yılmaz, Avrupa Şampiyonası'na katılım halinde çok daha işler başarabileceklerini sözlerine ekledi.

Milli Takım Kalecisi Serpil Çopar ise güzel arkadaşlık ortamında geçen kamp döneminin ardından, Fransa ve Makedonya ile karşılaşacaklarını belirterek, "Fransa favori gibi gözükse de, Akdeniz Oyunları'nda onlarla final oynadık. Bu süreçte biz de güçlendik, onlar da güçlendi. Fransa'ya gidip elimizden geldiği kadar iyi oynayıp, bir puanla dönmeyi istiyoruz. Makedonya maçı da bizim favori maçlarımızdan biri, bizim için çok önemli. Litvanya'yı içeride ve dışarıda yenmeyi düşünüyoruz. Bu iki maçı 4 puanla kapatırsak şanslıyız diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz