« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli tenisçi Ece Fırat tarihe geçti

İstanbul'da düzenlenen İstanbul Cup ITF Jurior 18 Yaş ve Altı Turnuvası'nda, güçlü rakiplerini yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ece Fırat, ITF Junior'da şampiyon olan ilk Türk bayan sporcu unvanını kazandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Karşıyaka Tenis Kulübü'nün 17 yaşındaki milli tenisçisi Ece Fırat, kazandığı başarılarla geleceğin yıldızları arasında gösteriliyor. Birçok İzmir birinciliğinin yanı sıra 16 Yaş Kış Kupası Şampiyonluğu, 14 Yaş Türkiye Şampiyonluğu ve Büyük Bayanlar Türkiye İkinciliği gibi ulusal başarıları bulunan Ece Fırat, kariyerine bir de Avrupa Şampiyonluğu ekledi. İstanbul'da düzenlenen İstanbul Cup ITF Junior 18 Yaş ve Altı Turnuvası'nda güçlü rakiplerle karşılaşan Ece Fırat, Avrupa Şampiyonu olarak Türkiye'nin gururu oldu. Genç tenisçi, ITF Junior'da şampiyon olan ilk Türk bayan sporcu unvanını da kazandı.

Genç tenisçi, sayısız Türkiye şampiyonluklarına Avrupa Şampiyonluğunu da ekledi. 2005 yılında da ITF 18 yaş ENKA Turnuvasında “En Başarılı Sporcu” seçilen Ece Fırat, dünyaya açılabilmek ve Grand Slamlar'da oynayabilmek için bir sponsora ihtiyacı olduğunu belirtti. Tenise 8 yaşında başlayan Ece Fırat, kendisine Belçikalı dünyaca ünlü raket Justin Henin'ı örnek aldığını belirterek, “Hedefim Henin gibi bir tenisçi olmak. Bunun için de çalışmalarıma aralıksız devam ediyorum. Hem kulübümü, hem de ülkemi uluslararası turnuvalarda bundan sonra da en iyi şekilde temsil edeceğime inanıyorum” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz