Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli tekvandocular madalya için umutlu

Londra Olimpiyat Oyunları'nda Türkiye'yi tekvando branşında temsil edecek olan Bahri Tanrıkulu, Servet Tazegül ve Nur Tatar, madalya için umutlu konuştu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bahri, Servet ve Nur, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, Türkiye'ye madalya ile dönmeyi hedeflediklerini söylediler.

Londra'da artı 80 kiloda mücadele edecek olan Bahri Tanrıkulu, hedefinin olimpiyat şampiyonluğu olduğunu belirterek, “Bu benim için son olimpiyat. İnşallah burada hedefim olan olimpiyat şampiyonluğuna ulaşmak istiyorum. Benim müsabakam son gün. İnşallah ülkemiz o güne kadar çok madalya alır, son gün de ülkemi ben güldürürüm” ifadelerini kullandı.

Son olimpiyat şampiyonu Dongmin Cha'nın kendi grubunda olduğunu anlatan Bahri Tanrıkulu, “Rakibim, son olimpiyat şampiyonu, dünya şampiyonu. Onu geçersem finale kadar giderim. İyi çalıştık, formdayım. İnşallah burada da başarılı olacağım” diye konuştu.

Servet, 3'ü bir yerde yapmak istiyor

Daha önce dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan 68 kilo sporcusu Servet Tazegül ise boynuna olimpiyat altın madalyasını da geçirmek istiyor.

Servet Tazegül, olimpiyatlara iyi bir şekilde hazırlandıklarını anlatarak, “Dünya, Avrupa şampiyonluğum var, eksik olan bir olimpiyat şampiyonluğu. Olimpiyat madalyam var ama şampiyonluğum yok. Onu da burada inşallah şampiyon olup tamamlayacağım” şeklinde konuştu.

“Yüzdük yüzdük sonuna geldik, çıkıp madalya için mücadele edeceğiz, nasibimizde varsa, madalya ile döneceğiz” diyen servet Tazegül, Londra Olimpiyat Oyunları için de şu yorumda bulundu:
“Burası 2008'deki gibi değil. Orası biraz daha devasaydı, büyüktü. Bu benim ikinci olimpiyatım. Burası Çin'deki gibi değil, beklenileni karşılamadı. Belki de normali budur, Çin'deki çok iyiydi.”

Nur Tatar:“İyi hazırlandık”

Kadınlar 67 kiloda mücadele edecek olan Nur Tatar da iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, Londra'da ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Nur Tatar, emeklerinin karşılığını almak istediklerini belirterek, “Hedefimiz madalya ve almak için de sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Ülkemize madalya ile dönmek istiyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz