« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli talih kuşu

Milli Piyango İdaresi, üzerinde Dünya Kupası'na katılacak milli futbol takımımız oyuncularının bulunduğu piyango biletlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Millilerle milyarlara Milli Takımımızı 2002 Dünya Kupası'na taşıyan Rüştü, Bülent Korkmaz, Alpay, Hakan Şükür, Yıldıray gibi futbolumuzun yıldızları ile Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Talih Kuşu olup milyarlar dağıtacak. Milli Piyango Dairesi, üstünde, Japonya ve Kore'de ülkemizi temsil edecek millilerimizin fotoğraflarının yer aldığı milli piyango biletlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

4 milyon basılacak Avrupa ikinciliğini elde eden ve 12 Dev Adam olarak spor tarihimize isimlerini altın harflerle kazıtan basketbol milli takım sporcularının yer aldığı biletler, bu ay içinde piyasaya sürülecek. Haziran ayından önce piyasaya çıkacak milli futbol takımımızın biletleri dört milyon adet basılacak. Tam biletin 5 milyon lira olması planlanan çekilişte, en az 3 trilyon dağıtılacak.

Mutlu ilk sırada Milli Piyango Dairesi yetkilileri, bundan sonra Dünya ve Avrupa şampiyonu olan sporcularımızın da biletlerini hazırlamayı planlıyor. Taslakta Halil Mutlu ilk, Bahri Tanrıkulu ile Kadriye Selimoğlu ikinci sırada. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü, biletlerin üstünde fotoğrafları olan milli takım sporcularımız ile teknik adamların her birine 10'ar milyar lira ödeneceğini söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler