Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli Takımlar Direktörü: Biz henüz Arjantin seviyesinde bir takım değiliz

Japonya'da düzenlenen 15. Dünya Basketbol Şampiyonası'nda ilk 8 takım arasına kalan (A) Milli Basketbol Takımı'nda, milli takımlar direktörü Doğan Hakyemez, milli takımın şu anda Arjantin seviyesinde bir takım olmadığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Doğan Hakyemez, çeyrek finalde oynadıkları Arjantin maçıyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Arjantin'in İspanya ve ABD ile birlikte diğer takımlara oranla daha üstün gözüktüğünü belirterek, “Biz de henüz Arjantin seviyesinde bir takım değiliz. Geçen Dünya Şampiyonası öncesi yaptığımız kampta Arjantin ile tam takım olarak oynadığımız hazırlık maçı, 40 sayının üzerinde bir farkla bitmişti, ama şimdi görüyorum ki ara biraz kapanmış. 2010 Dünya Şampiyonası'na kadar bu aranın daha da kapanması lazım. Şu anda fizik olarak da oyun olarak da bizden üstünler” dedi.

Genç ve birkaç tecrübeli oyuncunun oluşturduğu Milli Basketbol Takımı'nın, şu anda Avrupa'nın her takımıyla başa baş oynayabilecek durumda olduğunu ifade eden Hakyemez, şunları söyledi: “Bu şampiyonayı geçen Dünya şampiyonasından daha iyi bir dereceyle bitiriyoruz. En kötü ihtimalle buradan 8. olarak döneceğiz, ama gerek oyuncular olsun, gerekse de biz olalım daha iyi derece elde etmek için uğraşacağız. Bu şampiyonada sakatlıklar belimizi büktü. Kendimizden daha kuvvetli takımlarla oynarken sakatlıkların önemi bir kez daha ortaya çıktı. Şimdi klasman maçında Litvanya ile oynuyoruz. Rakibimizi grup maçında yenmiştik. Onlar da şampiyonayı iyi bir yerde bitirmek isteyeceklerdir. Biz de bu maçtan galip gelerek Türkiye'ye en iyi dereceyle dönmek istiyoruz.”

ZAFER BAYRAMI

Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez, bugünün, Türk milleti için çok özel ve önemli bir gün olduğunu belirterek, herkesin Zafer Bayramı'nı kutladı. Böyle anlamlı bir günde iyi bir hamle daha yapmaları gerektiğini vurgulayan Hakyemez, “Aldığımız tüm galibiyetleri Türkiye'ye, şehitlerimize, şehit annelerine ve bu oyuncuları yetiştiren ailelere armağan ediyoruz. Bugün çok anlamlı bir gün ve böyle bir günde bir hamle daha yapmamız gerekiyor. Türkiye'ye yakışanı yapacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler