« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli takımdan daha başarılı oldular

İsveç'in Lyeksele kentinde, 17-25 Haziran tarihleri arasında yapılan Büyükler, Gençler Erkekler ve Bayanlar Bilek Güreşi Avrupa Şampiyonası'na kendi imkanlarıyla katılan 13 sporcudan, 5'i dereceye girerek, milli takımdan daha başarılı oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Albunar imzasıyla başkanlık makamına gönderilen resmi yazıda, şampiyonaya başkanlığını federasyon başkanı Ahmet Hadimoğlu'nun yaptığı kafilede, büyük erkeklerde 75 kiloda Engin Terzi, 80 kiloda Niyazi Kurt, 85 kiloda Tuncay Başaran, büyük bayanlarda 60 kiloda Seval Yalçınkaya ve artı 80 kiloda Nurcihan Gönül'den oluşan 6 kişilik milli takım kafilesinin şampiyonaya katılacağı ifade edildi.

Aynı yazıda ayrıca, Erdem Bakış, Haydar Gildil, İsmail Bamya, Abdurrahman Ilık, Eyüp Akkaya, E.Serhat Arslan, Gülay Savaş, Hüseyin Mangaltepe, Cavit Kahriman, Didem Yıldırım, Atile Koçak, Salih Günaçtı ve Emre Kahraman'ın ise şampiyonaya federasyon bütçesinden herhangi bir ödeme yapılmadan kendi imkanlarıyla katılacakları belirtildi.

İsveç'teki şampiyonada mücadele eden milli takım sporcularından sağ el artı 80 kiloda Nurcihan Gönül ve sağ el 80 kiloda Niyazi Kurt 3. olarak bronz madalya kazandı. Kendi imkanlarıyla şampiyonada yer alan sağ el 65 kiloda E.Serhat Arslan ikinciliği elde ederken, sol el 60 kiloda Hüseyin Mangaltepe, sol el 55 kiloda İsmail Bamya, sol el 55 kiloda Gülay Savaş ve sol el 65 kiloda Abdurrahman Ilık üçüncü sırayı aldı.

BAŞKANIN GÖRÜŞLERİ

Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Başkanı Ahmet Hadimoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, yeterli bütçeleri olmadığı gerekçesiyle yeni bir uygulamaya gittiklerini belirterek, “Bütçemiz 100 bin YTL. Bu bütçeyle tüm giderlerimizi karşılamamızın imkanı yok. Bu nedenle de şampiyonalara belirli sporcuları götürme kararı aldık. Bu konuda da teknik kurulu yetkilendirdik. Teknik kurulumuz 5 kişilik bir milli takım belirledi. Bu 5 kişinin tüm ücretini federasyonumuz üstlendi. Yine teknik kurulun belirlediği diğer 13 kişi ise kendi imkanlarıyla şampiyonada mücadele ettiler” dedi.

Beş sporcudan oluşan milli takım kafilesinin kişi başı 2 bin 500 YTL'lik gideri olduğunu ifade eden başkan Hadimoğlu, “Bu sporcuların söz konusu ücretini biz federasyon olarak ödedik. Diğer gelen 13 arkadaştan ise kişi başı 2 bin YTL ücret aldık. Onlar da milli takım sporcuları, ancak onların ücretlerini federasyondan ödemedik. Bu arkadaşlar da orada dereceye girmeyi başardılar” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz