Milli Takım'da kaçak hokeyci

Federasyon Başkanı Orhan Duman, Denis Legersky'i oynattıklarını belirtirken “Ben kendisini Bosna Hersek maçımız için listeye antrenör yazdım” dedi.

19 Şubat 2014 - 22:57:12

FEDERASYONDAN CEVAP: SEYİR ZEVKİ İÇİN...

MİLLİ TAKIM'DA KAÇAK HOKEYCİOLMAZ böyle skandal.. Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün sporcusu Denis Legersky, Bosna Hersek Milli Takımı’na karşı Ogün Uzunali’nin ay yıldızlı forması ile oynadı. İki gol attı. Sarajevo şehrinde oynanan özel maçta belki de Türk spor tarihinde ilk kez Türk vatandaşı olmayan bir sporcu ay yıldızlı forma ile oynadığı Bosna Hersek Milli maçını takımımız 7-2 kazandı. Özel maç dahi olsa Türk vatandaşı olmayan bir sporcuya ay yıldızlı milli forma giydirilip sahaya çıkarılıp ülkemizi temsil ettirilmesine ilk kez tanık olundu.

VATANDAŞ DEĞİL AMA OLMAK İSTİYOR

türkiye Buz Hokeyi Federasyon Başkanı Orhan Duman, Sarajevo da 8 bin seyircinin izlediği bu skandal yaratan maçla ilgili olarak şu ilginç açıklamalar da bulundu: “Rakibimizin iki ABD’li oyuncusu bulunduğundan rezil olmamak için Denis Legersky’yi oynattık. Slovak oyuncu 3.5 yıldır Türkiye liglerinde oynuyor. Kendisi Türk vatandaşı değil ama ben Türk formasını giymekten çok gurur duyarım diyor” Başkan Duman Slovak oyuncu için “Ben Legersky’i Bosna Hersek maçı için antrenör yazdım” ifadesini kullandı.

MİLLİ FORMA BU KADAR UCUZ DEĞİLDİR’

BUZ Hokeyi Federasyonu Başkanı Duman’ın, Bosna Hersek Milli Takımı’nda sözünü ettiği iki ABD’li oyuncu ile ilgili Bosna Hersek Federasyonu ile yaptığımız görüşmede bu iki oyuncunun da Kanadalı olduğunu ve birinin Bosna Hersek vatandaşlığına da geçtiğini belirttiler.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden bir yetkili ise konuyla ilgili, “Özel maç da, dostluk maçı da olsa bu bir skandaldır. Türk Milli Takım forması ucuz bir forma değildir. Ancak Türk vatandaşı olan ve hak eden sporcular giyebilir” ifadelerini kullandı..

Dostluk maçında gerginlik

BOSNA Hersek Federasyon Başkanı Senad Zaimovic, maç öncesi gayet mütevazı, iyi niyetli ve dostane mesajlar verdiği halde yaşanan sertliklere çok üzüldüğünü söyledi. Zaimovic, Slovak oyuncunun özel maçtaki sertliğine anlam veremediğini belirtti


Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 37 Yorum }
 • fantom ucan 19.2.2014 15:04:30
  TÜRKIYE DE BUZHOCKEY SPORU NUN TUTMAMASI HAYRET; TAM BIZLIK BIR SPOR ;BODYCHECK,ADAM IN ARDINDAN KOSMA, ELDE SOPALAR,SAKA BIR YANA HOCKEY TAM BIZLIK BIR SPOR.
 • fantom ucan 19.2.2014 14:51:09
  HOCKEY E OLAN ILGIYI ARTTIRMALIYIZ, TÜRKIYE DE PROFESYONEL OLARAK BU IS IN ALTYAPISINI KURMALIYIZ SUANDA AMATÖR SEVIYESINDSE HOBBY OLARAK YAPILAN BIR SPOR TÜRKIYE DE
 • fantom ucan 19.2.2014 14:49:53
  YURTDISINDAN BU IS PROFESYONEL OLARAK YAPAN OYUNCULAR GETIRILMELI VE LIGIMIZDE OYNATILMALI CEKLER; RUSLAR, VE BU OYUNCULARDAN FAYDALANMALIYIZ:
 • fantom ucan 19.2.2014 14:48:27
  HOCKEY DE BASAMAK ALTLAMAK ICIN LIGIMIZIN KALITESINI ARTTIRMALIYIZ. BU ALANA ILGI GÖSTEREN FIRMALAR VE SPONSOR BULUNMALI.
 • fantom ucan 19.2.2014 14:46:45
  HOCKEY TAKIMINDA OYNAYAN KISILERE DEVLET YARDIM ETMELI,SPONSORLAR VE FIRMALAR BU ALANA GIRMELILER ve FUTBOLCULARA MADDI DESTEK OLMALILAR.
 • fantom ucan 19.2.2014 14:45:23
  Madem BUZ HOCKEY E BASLADIK O ZAMAN BU IS IN PROFESYONELCE YAPILMASI LAZIM; OYUNCULAR HOCKEY DEN PARA KAZANABILMELERI LAZIM; HOBBY OLARAK YAPILMAMASI LAZIM.
 
HaberlerFenerbahçeGalatasaraypkkburçniobeistanbulMHP