« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli Takıma Yunan hoca

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, Euroleague’de geçtiğimiz hafta sonu Olympiakos ile final oynayan efsanevi Yunan coach Panagiotis Yannakis’e, rahatsızlanan Tanjevic’in yerine 12 Dev Adam’ın başına geçmesi için teklifte bulunduğu ortaya çıktı!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yunanistan’ın önde gelen haber portallarından Sportnet adlı internet sitesi, 2010 Dünya Şampiyonası’na aylar kala coach Bogdan Tanjevic’in ani rahatsızlığı nedeniyle sıkıntıya giren Türkiye Basketbol Federasyonu’nun, Olympiakos’un tecrübeli coachu Panagiotis Yannakis’e 12 Dev Adam’ın başına geçmesi için teklifte bulunduğunu iddia etti.

Kolon kanserine yakalanan ve kısa bir süre önce ameliyat olarak kemoterapi tedavisi görmeye başlayan coach Tanjevic’in sağlık sorunları sebebiyle 2010 Dünya Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’nın başında sahaya çıkmasının güç olduğu ifade edilen haberde, Türk yetkililerin kısa bir süre önce Yannakis’in kapısını çaldığı belirtildi. Olympiakos ile bu sezon Efes Pilsen’e karşı Atina ve İstanbul’da 2 kez kazanan, Yunanistan Milli Takımı’nın başında iken de 2005 Avrupa Şampiyonu ve 2006 Dünya Kupası finalisti olma başarısını gösteren ‘Dragon’ (Ejderha) lakablı Yannakis, oyunculuğu döneminde  e yine Avrupa şampiyonluğunun yanında sayısız başarıya imza atmıştı.

Sportnet sitesindeki haberde Yannakis’in Türk Federasyonu’ndan gelen teklifi değerlendirmek için Yunan Ligi’nde Play- Off’ların bitmesini bekleyeceği kaydedilirken, görevi kabul etmesi halinde bunun iki komşu ülke arasındaki yakınlaşmayı pekiştireceği de vurgulandı. Yannakis’in Türkiye Basketbol Federasyonu’na cevabını haziran ayının başında vereceği, teklifle ilgili resmi bir yorumda bulunmamasına karşın yakın çevresine Türkiye’nin içinde olduğu zor durum nedeniyle bu sürpriz öneriye “Evet” demeye hazırlandığı
da öğrenildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz