« Hürriyet.com.tr
MENÜ

David Sullivan: 'Milli takıma oyuncu vermiyoruz!'

Euro 2016’ya sayılı günler kala İngiltere’de futbol federasyonu ve West Ham United kulübü arasında milli takım krizi yaşanıyor…

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Premier Lig ekiplerinden West Ham United’ın Başkanı David Sullivan, takım oyuncularının bu yaz Euro 2016’ya gidecek İngiltere Milli Takımı’nda oynamasına karşı olduğunu açıkladı.

Milli takım teknik direktörü Roy Hodgson, West Ham’lı Andy Carroll’u kadroya dahil etmek istemiş, ancak bu istek kulüp yöneticileri tarafından olumlu karşılanmamıştı.

Fanatik’in Daily Mail’den derlediği habere göre, Başkan Sullivan’ın, eski oyuncularından Ashton’ın başına gelenler yüzünden bu kararı aldığı iddia ediliyor. Londra ekibinin eski hücum oyuncusu Dean Ashton, Milli formayı giydiği sırada bileğinden ciddi bir sakatlık geçirmiş ve futbolu bırakmak zorunda kalmıştı.

İngiltere Futbol Federasyonu, 2006’da gerçekleşen bu üzücü olay için kulübe ve futbolcuya herhangi bir telafide bulunmadığı için Sullivan, o günden beri federasyonla ilişkilerini minimum düzeyde tutuyor.

"OYUNCULARIMIZ MİLLİ TAKIMA GİTMEYECEK ÇÜNKÜ..." 
Sullivan daha önce bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Oyuncularımızın hiçbirinin Milli takım forması giymesini istemiyorum çünkü, Dean Ashton’ın başına gelenler ortada ve federasyon bu konuda metelik bile ödemedi” ifadelerini kullanırken, transfer döneminde milli takım dışında tutulan oyuncuları takıma kazandırmayı tercih etiğini söylenmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz