« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli Takım'a Alman antrenör

Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF), Bisiklet Milli Takımı Baş Antrenörlüğü görevine Alman antrenör Horst Strunk'u getirdi. TBF Başkanı Emin Müftüoğlu ile Alman antrenör Horst Strunk arasında Antalya'nın Alanya İlçesi'nde 2 yıllık sözleşme imzalandı.

Teoman ERİŞ / ALANYA (Antalya), (DHA)
SON GÜNCELLEME

Bisiklet Milli Takımı Baş Antrenörlüğü görevine Alman antrenör Horst Strunk getirildi. TBF Başkanı Emin Müftüoğlu ile Strunk arasında Alanya'da yapılan imza törenine As Başkan Abdurrahman Açıkalın, Bisiklet Milli Takımı antrenörleri ile teknik kurul üyeleri katıldı.

Alaiye Otel'de düzenlenen imza töreninde konuşan TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, Türk antrenörlerin gelişmesi ve sporcuların kapasitesinin ülke sınırları dışına çıkması adına yabancı bir antrenörle çalışmaya karar verdiklerini söyledi. Avrupa'da önemli antrenörlerle görüşmeler yaptıklarını ve Strunk'ta karar kıldıklarını belirten Müftüoğlu, "Geçen yıl Almanya Bisiklet Federasyonu ile yaptığımız altyapı çalışmaları sırasında Horst Strunk ile tanışıp, kendisinin Türkiye'yi sevdiğini gördük. Bizimle çalışabileceğini söyleyince detaylara geçildi ve 31 Aralık 2009'a kadar Alman Federasyonu ile olan sözleşmesi gereği yıl ortasında yapmayı düşündüğümüz sözleşmeyi şimdi yapıyoruz. 01 Ocak 2010 itibarı ile olimpiyat hazırlıkları sürecinin başlamasıyla birlikte Türk Milli Takımını kendisine emanet ediyoruz" diye konuştu.

AVRUPA VE DÜNYA SEVİYESİNDEYİZ

Strunk'un göreve gelmesinin Türk antrenörlerinin yok olması anlamına gelmediğini vurgulayan Müftüoğlu, şunları söyledi:

"Antrenörlerimiz, Strunk'un baş antrenörlüğü bünyesinde çalışacaklar. İnanıyorum ki, 2012 olimpiyatlarına yol bisikletinde de katılabileceğimize inanıyorum. Teknik kurul, hakem komitesi, bazı il temsilcileri ile birlikte 2 gün süren toplantılar yapıldı. Kendi adıma çok mutluyum. Bisiklet ailesi olarak artık Balkanlar değil, Avrupa ve dünya seviyesindeyiz. 2016 olimpiyatlarında madalya kazanacak seviyeye gelmek hedefi ile uzun süreçli bir plan içerisindeyiz. 2012 olimpiyatlarına ise 3- 5 sporcu ile gitme hedefimiz var. Veledromda da olimpiyatlara katılmayı hedefliyoruz. Ülkemizde veledrom yok. 2010 yılında ülkemizde veledromun temelini atacağız Velodrom tamamlandığında, burada yetişen bisiklet sporcularının zamanla dünya çapında dereceler alacağına inanıyorum."

EN BÜYÜK LONDRA OLİMPİYATLARI

Alman antrenör Horst Strunk ise, 30 yılın üzerinde antrenörlük deneyimi olduğunu söyledi. İlk hedefinin gelecek yıl Ankara'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası'nda en yüksek performansı elde etmek olduğunu belirten Strunk, "Daha sonra Avustralya'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası ve İtalya'da yapılacak olan Gençler Dünya Şampiyonası'nda hedeflerimiz var. En büyük hedefimiz ise 2012 Londra Olimpiyatları'na en az 2 yol bisikleti sporcusuyla katılmak" dedi.

Konuşmaların ardından TBF Başkanı Emin Müftüoğlu ile Alman antrenör Horst Strunk, 2 yıllık sözleşmeye imza attı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz