Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli Takım sokakta gösteri yaptı!

Böyle bir olay Türk sporunda hiç yaşanmadı... Bosna Hersek’teki Balkan Şampiyonası’na plansızlık yüzünden zamanında gidemeyen Vücut Geliştirme Milli Takımı sporcuları, ertesi gün Viyana sokaklarında soyunup gösteri yaptı...

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME

Milli takımımızın Tuzla kentinde geçtiğimiz cumartesi ve pazar günleri yapılan şampiyonaya katılabilmesi için, cuma günü Tuzla’da olması gerekiyordu. Ancak Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu hata yapıp, kafileyi cuma günü Viyana aktarmalı olarak uçakla Sarajevo’ya, oradan da karayoluyla Tuzla’ya gönderme kararı aldı.

Cezamızı çekeriz

İstanbul’dan Viyana aktarmalı olarak uçan milllilerimiz, uçağın fırtına nedeniyle Sarajevo havaalanını 3 kez pas geçmesi üzerine Viyana’ya döndü ve şampiyonaya yetişemedi. Ertesi günkü İstanbul uçağının akşam kalkacak olması nedeniyle gündüz Viyana’da alışverişe çıkan sporcularımız, şehrin merkezinde soyunup vücut gösterisi yaptılar.
Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Başkanı Tezer Türkmen, olayla ilgili olarak, “Biz ne halterciyiz, ne de tekvandocuyuz. Vücut sporu yapan bir insanın göstereceği ne var; vücutları. Bu olayda şayet bir suç var ise biz de cezamızı çekeriz” dedi.

Onları ceza kuruluna veririz, olur biter!

VÜCUT Geliştirme Milli Takımı Kafile Başkanı Dolunay Yüksel, sporcularımızın Viyana sokaklarındaki gösterisi sırasında yanlarında olmadığını belirtip, şu açıklamayı yaptı: “Bir gün önce Sarajevo havalimanına inerken adeta ölümden dönen sporcularımızı ertesi gün yemekten sonra alışveriş için Viyana’nın merkezine çıkardık. Genç çocuklar, gülerek oynayarak resimler çektirmişler. Bundan doğal bir şey olabilir mi? Başka ne diyebilirim ki! Bizde onları ceza kuruluna veririz, olur biter.”


Bunları da Beğenebilirsiniz