« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli Takım şehitler için oynayacak

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri (C) Grubu'nda cumartesi günü Moldova ve çarşamba günü Yunanistan ile karşılaşacak olan (A) Milli Futbol Takımı'nda, futbolcular bu iki maçı da kazanarak, galibiyeti şehit ailelerine hediye etmek istediklerini söylediler.

HABER: ÖVÜNÇ ÖZDEM - KAMERA: HAKAN TARHAN - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Ay yıldızlı ekibin golcü futbocuları Ümit Karan, Necati Ateş ve Gökhan Ünal bu sabah yapılan antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

Necati Ateş uzun bir aradan sonra yeniden milli takıma seçildiği için mutlu olduğunu belirterek, "Yeniden milli takıma seçildiğim için mutluyum. Her futbolcunun milli takım beklentisi vardır. Fatih hoca da hak edeni milli takıma alacağını her fırsatta dile getiriyor. Ben de bana verilen bu şansı en iyi şekilde kullanmak istiyorum. Yaklaşık 1 yıldır ay yıldızlı formadan uzak kalmıştım. Ancak son dönemde iyi bir performans sergilediğimi düşünüyorum. Önümüzde 2 önemli karşılaşma var. Öncelikli olarak Moldova'yı yenmek istiyoruz. İlk maçtan alacağımız 3 puanla moral bulup Yunanistan'ı da yeneceğimize inanıyorum" dedi.

Necati Ateş, Türk Milli takımı'nın Türkiye'yi temsil ettiğini vurgulayarak, "Biz bütün şehit ailerine başsağlı diliyoruz. Bizim de içimizden bir parça koptu. Alacağımız galibiyetle morallerini az da olsa yerine getirebileceğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Ümit Karan ise alacakları galibiyetleri şehit ailelerine hediye etmek istediklerini vurgulayarak, "Zor iki karşılaşmaya çıkacağız. Hedefimiz tabiki 6 puan biz aynı zamanda bu maçları kazanarak son günlerde çok üzülen şehit yakınlarını az da olsa mutlu etmek istiyoruz. Onların acısını biraz da olsa dindirebilirsek ne mutlu bize" şeklinde konuştu.

Ümit, milli takımda iyi bir forvet hattı oluştuğunun altını çizerek, "Hepimiz iyi durumdayız. Başarılı olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Gökhan Ünal da öncelikli hedeflerinin Moldova maçını kazanmak olduğunu ifade ederk, "Aklımızda ilk olarak Moldova maçı var. Malta'da aldığımız beraberlik bizim için iyi bir ders oldu. Hatalarımızı bir daha tekrarlamayacağız. Moldova karşısına çon konsantre olmuş bir şekilde çıkıp 3 puan için oynayacağız. Orada alacağımız 3 puanın ardından Yunanistan karşılaşması bizim için daha rahat geçecektir. Ümit'in de söylediği gibi alacağımız galibiyetleri şehit ailelerine hediye etmek istiyoruz" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz