Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli Takım için ter döküyorlar

Alanya Belediyesi 75. Yıl Spor Salonu'nda düzenlenen Türkiye Büyükler B ve C Milli Takım Seçmeleri'ne bayan ve erkek 186 sporcu katıldı.

Teoman ERİŞ/ALANYA (Antalya), (DHA)
SON GÜNCELLEME

 2 gün sürecek olan müsabakaların ardından 23 sporcu Türkiye Büyükler B ve C Tekvando Milli Takımı'na seçilecek. Türkiye Tekvando Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin, milli takımlara seçilecek olan sporcuların ilk olarak Almanya'da Okul Şampiyonası'na katılacağını söyledi.

2 hafta önce Alanya'da düzenlenen Türkiye Tekvando Şampiyonası'nda Türkiye Tekvando A Milli Takımı sporcularının seçildiğini belirten Şahin, şunları söyledi:

"Şampiyonada göz dolduran diğer sporcularımızla şu anda 2 günlük B ve C milli takım seçmelerimizi yapıyoruz. Bu çocuklarımız ilk olarak Almanya'da Okul Şampiyonası'na katılacak. Haziran ayında sporcularımızın Dünya Şampiyonası sınavı var. Daha sonra Londra Olimpiyatları seçmelerine doğru milli sporcularımızı performans düzeylerini ölçerek yarışmalarını ve başarılı olmalarını sağlayacağız."

Bu yıl büyükler kategorisinde ilk hedeflerinin Dünya Şampiyonası olduğunu kaydeden Şahin, "Bütün hazırlıklarımızı Dünya Şampiyonası için yapıyoruz. Ardından Haziran ayında yapılacak olan Londra Olimpiyatları Dünya Elemeleri var. Daha sonra Londra Olimpiyatları Avrupa Elemeleri'ne katılacağız. Hedefimiz Londra Olimpiyatlarına tam katılımla, 4 sporcu ile katılmak. Burada altın madalyayı hedefliyoruz. Adım adım hazırlıklarımızı yapıyoruz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz