GeriFutbol Milli Takım için ayrıldım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli Takım için ayrıldım

Milli Takım için ayrıldım
refid:15159599 ilişkili resim dosyası

Galatasaray’dan ayrılarak, Gaziantepspor’a transfer olan Emre Güngör, Milli Takım’da sürekli olmak için oynayabileceği bir takıma gitmesi gerektiği için sarı kırmızılı ekipten ayrıldığını söyledi.

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda konuşan Emre, Galatasaray’da 2 buçuk sezon geçirdiğini belirterek, “İlk sezon başarılıydım ve hiç kimsenin beklemediği hâlde şampiyon olduk. Arka arkaya gelen sakatlıklarım, uzun süre sakat kalıyor yorumlarına neden oldu. Bu beni çok etkiledi. 1-0 yenildiğimiz Trabzonspor maçında çok eleştirildim; ama en iyi oynadığım maçtı. Rijkaard’la ilgili ya da oyuncuların birbiri arasında bir sorun yoktu. Ayrıca maçtan önce kamp yapmama kararı çok doğruydu” dedi.

MİLLİ TAKIMDA SÜREKLİ OLABİLMEK İÇİN GAZİANTEPSPOR’U TERCİH ETTİM
Tolunay Kafkas faktörünün tercisinde etkili olduğunu söyleyen Emre Güngör, "Gaziantepspor, Anadolu takımların en köklülerinden bir tanesi. Tolunay Kafkas’ın orda olması da büyük bir avantaj bu nedenle Gaziantepspor’u tercih ettim. Burada başarılı olacağıma inanıyorum. Milli Takım’da sürekli olabilmem için devamlı oynamam lazım. Bunu göz önünde bulundurarak Galatasaray’dan ayrılma kararı aldım. Rijkaard’la ayrılma kararımı hiç konuşmadım. Gaziantepspor’a bonservisimle gittim. Dolayısıyla Galatasaray para kazandı. Yöneticilerimiz için de uygun bulundu; transferim böylelikle gerçekleşti. " dedi.

GALATASARAY’DA BAŞARILI OLDUĞUMA İNANIYORUM
Galatasaray'daki ikinci yılında beklenmedik sakatlıklar yaşadığını kaydeden Emre Güngör, "Galatasaray’da 2 buçuk yıl geçirdim. İlk geldiğimiz yıl hiç kimsenin beklemediği bir şampiyonluk yaşadık. İyi bir performans gösterdim. Ama ikinci yıl üst üste gelen sakatlıklar oldu. Ama üst üste geldiği için çok uzun süreli sakatlıklar yaşadığım yorumları yapıldı. Buna katılmak mümkün değil.  Böylesine arka arkaya gelen sakatlıklar olmasaydı tabii ki Galatasaray’daki konumum daha farklı olacaktı. Ancak artık yapacak bir şey yok." ifadelerini kullandı.

ELEŞTİRİLERDEN ETKİLENDİM ÜLKEMİZDE ELEŞTİRİLER ÇOK ABARTILIYOR
Türkiye'de eleştirilerin çok abartıldığını vurgulayan Emre Güngör sözlerine şöyle devam etti: "Çok sık sakatlandığım yönündeki eleştiri ve yorumlar beni etkiledi. Etkilenmemek mümkün değil. İlk geldiğim sezon çok başarılıydım. Son yarım sezonda sakatlığım yoktu. Oynadığım maçlar hep kritik maçlardı. Başarılı olduğumu düşünüyorum. Trabzonspor maçında verdiğim geri pasın gol olması çok eleştirildi. Oysa o maçta 3-4 tane yüzde yüz gollük pozisyonu engelledim. En iyi oynadığım maçlardan bir tanesiydi. Orada yüklenilmesi gereken bir kişi bulunmalıydı. O kişi ben oldum. Savunma oyuncuları iyi pas veremiyor diyorlar. Avrupalı üst düzey savunma oyuncuları da çok iyi paslar atamıyorlar. Bir anda yükseltilip, bir anda yerin dibine batırılıyorsunuz. Eleştirilerde bir denge yok. Bazen çok abartılıyor." dedi.

ŞAMPİYON OLAMAYACAĞIMIZI AKLIMIN UCUNDAN GEÇİRMİYORDUM!
Geçtiğimiz sezonu da değerlendiren Emre Güngör kaçan şampiyonlukla ilgili olarak ise, "Geçen sezon en kötü zamanlarda bile ligi 3’üncü bitireceğimizi tahmin etmiyordum. Şampiyon olacağımıza inanıyordum. Ama futbolda her şey istediğiniz gibi gitmiyor. Artık bütün takımlar iyi… Ama yapılan transferler ve kadroya göre kesin olarak şampiyon olmamız gerekiyordu. Ama olmadı, kimseyi suçlamaya gerek yok." şeklinde konuştu.

RIJKAARD’IN KAMP YAPMAMA KARARI DOĞRUYDU
Galatasaray teknik direktörü Franck Rijkaard'ın maçlardan önce kamp yapmama kararını doğru bulduğunu söyleyen Emre Güngör, "Kamp yapmamamız çok gündeme getirildi. Herkes neden kamp yapmıyorsunuz diyordu. Halbuki kamp yapmamak daha iyi. Hepimiz profesyonel futbolcularız. Kendimizi gözetiyor, yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu biliyorduk. Futbolcular çok akıllı insanlar. Onlar her şeyin nasıl olacağını biliyorlar. Kendi açımdan söylersem, maçlardan önce kamp yapmamak daha iyi. Avrupa’da kamp yapan takım yok." ifadelerini kullandı.

G.SARAY’IN BAŞARI İÇİN ÇOK İYİ TRANSFERLER YAPMASI GEREKİR
Açıklamalarının sonunda Galaltasaray'ı da değerlendiren Emre Güngör, "Galatasaray’ın bu sezon başarı için çok iyi transferler yapması gerekir. Eksikler oldu. İyi transferler yaparlarsa hedefe ulaşırlar; ama geçen sezon gibi süprizlere açık bir sezon bekliyorum. Gaziantepspor’da çok iyi bir atmosfer olduğunu gördüm. Burada başarılı olacağımıza inanıyorum." ifadeleriyle sözlerini bitirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle