« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli takım antrenörlerine İngilizce zorunluluğu geliyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, amatör branşlarda milli takım çalıştıracak antrenörlere, yabancı dil bilme zorunluluğu getiriyor.

Federasyonlarla bütçe görüşmelerini sürdüren genel müdür Kemal Mutlu’nun başkanlardan ilk talebi, milli takım antrenörlerinin seçiminin bir sisteme bağlanması oldu.

Federasyon başkanlarına, antrenörlerini belirlerken ilk koşul olarak yabancı dil bilme zorunluluğunun göz önünde bulundurulması gerektiğini hatırlatan Kemal Mutlu, 2001 yılındaki asıl hedeflerinin, milli takım antrenörlerinin tamamının sözleşmeli duruma getirilmesi olduğunu açıkladı.

Sporcusunun uluslararası başarısı sayesinde aldığı ödülle geçinen antrenör devrini kapatmak istediklerini vurguluyan Mutlu, antrenörleri, normal yaşam standartlarına uygun bir ücretle çalıştırmak istediklerini söyledi.

Federasyon başkanlarına 2001’deki ana hedefin Akdeniz Oyunları olduğunu hatırlatan Mutlu, federasyonların, programlarına Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da faaliyet koyma zorunluluğunu da getirdi. Başkanları okullara yayılma ve kulüpleri teşvikle görevlendiren Mutlu, yönetim kurullarına alınacak 2 üniversite temsilcisi ile birlikte, federasyonlara, üniversitelerin bilimsel desteğinin kesinlikle sağlanması direktifini de verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz