Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli sporcuya memleketinde karşılama

İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda okçulukta bronz madalya kazanan Doğan Hancı memleketi Erzurum'a geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hancı, Erzurum Havalimanı'nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş tarafından davul zurna ile karşılandı. Hancı'ya vatandaşlar sevgi gösterisinde bulunarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Hancı, daha sonra Palandöken ilçesindeki Yıldızkent Semti'nde bulunan evine geçti. Burada da sevgi gösterileriyle karşılanan Hancı, Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk tarafından kabul edildi.

Vali Öztürk, Hancı'yı başarısından dolayı tebrik ederek, “Okçulukta üçüncülük madalyasını bize kazandırdığı, bu gururu, sevinci bize yaşattığı için sporcumuz Doğan Hancı kardeşimizi huzurlarınızda tebrik ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Olimpiyatlarda madalya almanın önemine değinen Öztürk, “Sadece valilik olarak değil, sivil toplum örgütleri ve teşekküllerin de üzerlerine düşeni yerine getirmelerini rica ediyorum ve bu sevince ortak olmalarını bekliyorum. Darısı diğer sporcularımızın başına” diye konuştu.

Daha sonra Vali Öztürk, Doğan Hancı'ya “Cumhuriyet Altını” hediye etti.

Milli sporcu Hancı ise çok çalıştığını ve sonuçta başarılı olduğunu belirterek, “12 senedir bu işi yapıyorum. Allah nasip etti. İnşallah önümüzdeki yarışmalarda devam edersek daha iyilerini yapmaya çalışacağım. Diğer sporcular ve engelli arkadaşlarım için de girişimlerde bulunacağım” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz