Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli sporculara bavul işkencesi

Olimpiyat Oyunları'na katılmak üzere Londra'ya gelen Türkiye Milli Boks Takımı, Olimpiyat Köyü'nde 9 saat bavul bekledi.

Aynur TATTERSALL/LONDRA DHA
SON GÜNCELLEME

Kafile Başkanı Mert Öztemel, Londra'daki çalışmalarını hızla sürdürdüklerini ancak, valizlerinin 9 saat gecikmesi nedeniyle bir gün antrenman yapamadıklarını belirtti.

DHA muhabiri Aynur Tattersall, milli sporcuların Londra kampına girmeyi başardı. Türkiye Milli Boks Takımı'nı taşıyan THY uçağı, Pazar günü öğle saatlerinde başkentin en işlek havaalanı olan Heathrow Havalimanı'na iniş yaptı. Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Özgeç, milli boksörlerimizi 1 yıldır olimpiyatlara hazırlayan milli takım antrenörleri Seyfullah Dumlupına, Mehmet Değirmenci, Serkan Bal, Tuncay Varol, Abdulkadir Musa, Naim Karataş, Cengiz Cihangiroğlu, takım kaptanı Adem Kılıç, Ferhat Pehlivan, Selçuk Eker, Fatih Keleş, Yakup Şener ve Bahram Muzaffer ve kafile başkanı Mert Öztemel'den oluşan 15 kişilik kafile, pasaport kontrollerinin ardından Olimpiyat Köyü'ne yerleşti.

BAVULLAR 9 SAAT GECİKMELİ GELDİ

Olimpiyat yetkilileri, havalimanından ayrılan sporcularımıza ait bavulların kendilerine başka bir araçla ulaştırılacağını söyledi. Ancak sporcularımıza ait bavulların başka bir takımın bavullarıyla karıştırılması sonucu 9 saat gecikmeyle kendilerine ulaştırıldı.

ÖZTEMEL: "BAVULLAR GECİKİNCE MORALLER BOZULDU"

Londra'daki milli takım kampındaki antrenman sonrasında konuşan Boks Milli Takımı Kafile Başkanı Mert Öztemel, Londra'daki çalışmalarını hızla sürdürdüklerini ancak, valizlerinin 9 saat gecikmesi nedeniyle bir gün antrenman yapamadıklarını belirtti.

Öztemel, şöyle konuştu: "Dün akşam antrenmanımızı yapamadık. Valizlerimiz gece saat 23:30'da geldi. Organizasyonda gerçekten ciddi bir sıkıntı var. Mutsuzduk. Bugün daha yeni kendimizi bulduk. Valizlerimize kavuşarak antrenmanımızı yaptık. Bundan sonra inşallah bir sıkıntı çıkmadan devam edeceğimizi düşünüyorum" dedi

Takım arkadaşlarının morellerinin iyi olduğunu belirten Öztemel, " Arkadaşlar tam olarak konsantre olmuş durumdalar. Buradan altın madalya alarak geri gideceğimize inanıyoruz. Türkiye'ye şimdiden madalyalar hayırlı olsun diyorum" diye ifade etti.

"MORALİMİZ ÇOK İYİ"

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Özgeç de morallerinin çok yüksek olduğunu söyledi. Özgeç, şöyle konuştu: "Küba'da ilk kampımız yaptık. Azerbaycan, Türkiye, Bulgaristan olmak üzere 4 ülkede kamp yaptık. Son kampımızı 20 gün önce İngiltere iklimine uygun olduğunu düşündüğümüz Trabzon'da gergekleştirdik. Londra'daki bugün ilk antrenmanımızı Kübalı boksörlerle yaptık. Londra Olimpiyatları'na çok iyi hazırlandık. Federasyon, sporcular ve antrönörler olarak iyi bir takım oluşturduk. Moralimiz çok iyi ve madalya umudumuz çok yüksek."

"MADALYA'NIN RENGİNİ BİLMİYORUM AMA MADALYA ALACAĞIZ"

İlk maça 28 Temmuz günü takım kaptanı Adem Kılıç'ın çıkacağını belirten Özgeç, "Sporcularımızın hepsi çok iyi. Psikolojik durumu ve sağlık durumları önemli. Kura çok önemli. 27 Temmuz'da kuralar çekilecek. Şartlar lehimize çalışır, şans faktörü yanımızda olursa, sporcularımızda çok umutluyuz. Son sözü boksörlerimiz söyleyecek. Madalyanın rengini bilmiyorum ama madalya olacak.Yeni bir federasyonuz. İki yıldır başkanlık yapıyorum. Yeniden yapılanmaya gidiyoruz. Rio'daki 2016 hedefimiz. Hedefimiz büyük. Alt yapıya da önem veriyoruz. Türkiye'nin geleceği orada. Mevcut sporcularımızla en iyisini yapmaya çalışıyoruz" diye ifade etti.

ADEM KILIÇCI: "ÜLKEMİZİ MADALYALARLA SÜSLEMEK İSTİYORUZ"

Çalışmalarının çok güzel gittiğini ve bavullarının gecikmesi dışında herhangi bir sıkıntılarının olmadığını belirten takım kaptanı Adem Kılıç, "İnşallah ayın 28'inde ilk maça ben çıkacağım. Ondan sonra arkadaşlarım teker teker maçlarını yapacak. İyi bir başlangıç yaparak diğer arkadaşlarıma da moral vermek istiyorum. Hep beraber en iyi şekilde ülkemizi madalyalarla süslemek istiyoruz" diye konuştu.

"TÜRK HALKI BİZE GÜVENSİN"

Olimpiyat Köyü'nü çok beğendiğini ve sadece kilolarından dolayı biraz yeme-içme sıkıntısı yaşadıklarını ifade eden Kılıçcı, "Türk halkı bize güvensin. Bize dua etsinler. İnşallah onları en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

"ALTIN MADALYAYI ŞEHİTLERİMİZE HEDİYE EDECEĞİZ"

Karşılaşmaya çok iyi hazırlandıklarını ve Londra'yı çok beğendiğini söyleyen başarılı boksör Bahram Muzaffer, "Burada Allah'ın izniyle alacağımız madalyaları, bizim gerçek kahramanlarımız olan şehitlerimize hediye edeceğiz. Onlar bizim gerçek şampiyonlarımız. Gerçek kahramanlarımız. İnşallah burada bir kaç madalya alırız. Türkiye'nin bu zamana kadar elde edemediği altın madalyayı alırız" dedi.

"BİZİM İÇİN DUA ETSİNLER"

Ferhat Pehlivan ise karşılaşmaya çok az bir zaman kaldığını vurgulayarak, "31 Temmuz'da benim maçım var. Herkes dua etsin. Türk milleti olarak, Türk sporcular olarak, inşallah en iyi şekilde buradan geri döneceğiz. Sadece dua etsinler" diye konuştu.

Genç yetenek Selcuk İlker da Londra'daki tesislerin çok güzel olduğunu ve antrenmanlarının çok iyi geçtiğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz