« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Milli sporcu cinayetine müebbet istemi

Maltepe’de araç parkı yüzünden tartıştığı tekvando Milli takım antrenörü Ahmet Sarı ile fitness antrenörü Emrah Kaygusuz’u silahla öldüren Burçin Eren’in müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın 3.duruşması görüldü.

Haber: Arzu KAYA İSTANBUL DHA
SON GÜNCELLEME
Anadolu Adalet Sarayı 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Burçin Eren, maktul Emrah Kaygusuz’un babası Lütfi Kaygusuz ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan sanık Burçin Eren, cinayet işlenmesine sebebiyet veren söz konusu otomobili, maktullere ait spor salonunun önüne değil, kendi apartmanı önüne park ettiğini iddia etti. Maktullerin kendi araçlarıyla apartmanın önünü kapattığını belirten Eren, “on bir senedir aracıma zarar veriliyordu. Maktuller yapıyormuş meğerse, bilmiyordum" diye konuştu.

MÜEBBET HAPİS CEZASI İSTEMİ

Duruşmada mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı, sanık ile maktuller arasında park meselesi yüzünden çıkan tartışmanın cinayete dönüştüğünü belirterek, sanığın, ‘Kasten adam öldürme’ suçunu işlediği gerekçesiyle, TCK 81/1 maddesi gereğince, 2 kez müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Duruşma, karar için ertelendi.

SİLECEKLERİ KALDIRDI, TARTIŞMA BAŞLADI

Geçtiğimiz Temmuz ayında Maltepe Altayçeşme Mahallesi Saldıray Sokak'ta meydana gelen olayda, spor salonu işleten tekvando milli takım antrenörü Ahmet Sarı ile antrenör Emrah Kaygusuz, salonun önüne aracını park etmesi nedeniyle tartıştıkları servis şoförü Burçin Eren tarafından silahla vurularak öldürüldü. Cinayete yol açan tartışma ise Türkiye Tekvando Federasyonu Büyükler Teknik Kurul Üyesi ve mili takım antrenörü Ahmet Sarı'nın araç sahibini uyarmak için otomobilin cam sileceğini kaldırması sebebiyle çıktı. Üst katta oturan ve bir süre sonra evinden çıkan otomobilin sahibi Burçin Eren, sileceğin kaldırıldığını görünce küfürler etmeye başladı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede maktül Ahmet Sarı’nın da, “Otonun sileceklerini ben kaldırdım. Otonun size ait olduğunu bilmiyordum" dediği belirtildi.

EVE GİDİP SİLAHINI ALDI

Bu sırada, spor salonunda fitness antrenörü olarak çalışan Emrah Kaygusuz ve Kaygusuz'un eşi eski Avrupa tekvando şampiyonu Arzu Kaygusuz’la birlikte salonun önünde oturan Ahmet Sarı ile Burçin Eren arasında küfür nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma sonrasında eve girip elinde silahıyla tekrar olay yerine gelen Eren, Emrah Kaygusuz ve Ahmet Sarı’ya ateş ederek, ölmelerine sebebiyet verdi.

Olaydan sonra kayıplara karışan Burçin Eren’in, sahte kimlikle Gürcistan’a gidip geldiğinin belirlenmesi üzerine hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkartıldı. Olaydan 5 ay sonra yakalanan Burçin Eren hakkında “kasten adam öldürme" suçundan 2 kez müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz